Trencsénben focibérletekkel buzdítanak az oltásra
A kormány a nyugdíjasoknak kínált anyagi támogatással akarja növelni az oltási kedvet, Trencsénben más megoldást választottak.

A korábbi bajnokcsapat, a helyi AS ugyanis tavaszi bérlelet kínál azon 50 év feletti polgároknak, akik decemberben a városban beoltatják magukat - erről a klub és a helyi egyetemi kórház képviselői tájékoztattak szerdán.
A pontos kritériumokat a napokat teszik közzé, de az érintett felek elmondták, fontosnak tartják az ösztönzést, mert a trencséni kórházban ápolt koronavírus betegek több mint 80 százaléka nincs beoltva.
A kórház covid-osztályán dolgozók is bérletet és mezeket kapnak a klubtól.
A teljesség kedvéért tegyük hozzá, az öt évvel ezelőtti bajnok együttes jelenleg a hetedik helyen áll a Fortuna ligában, s utolsó hazai mérkőzésükön, amikor még közönség is lehetett, 483 néző volt.