Škoda Karoq 2.0 TSI 4x4 Sportline: Frissítés után
A cseh márka középső szabadidőse tavaly év végén átesett az aktuális frissítésen. Érdekesség, hogy még ezzel sem látták elérkezettnek az időt az autó villamosítására: maradtak a jól bevált turbós benzin- és dízelmotorok. Mint ahogy a megújult kínálat része maradt a Sportline verzió is, amelyet csúcskivitelben (legerősebb motor automata váltó, összkerékhajtás) kaptunk meg tesztelésre.





























Radikális változásokról nem beszélhetünk, de okvetlenül szemet szúr az új ötszögletű maszk, a tesztelt verziónál agresszív fekete színben. A fényszórókat is szűkebbre szabták, a rendszámtábla alatti kvázi hűtőrácsot viszont nem kellett volna kétoldalt zongoralakk-felületekkel lezárni. Hátul sem látunk formatervezői forradalmat, de a szintén keskenyebbre szabott lámpák jobban mutatnak az elődénél. Ugyanitt a Sportline verzió stílusjegye maradt a lökhárító krómozott alsó része, két oldalán a kapitális kipufogóvégekkel. S bár az autó összkerékhajtású, tehát némi terepezésre is alkalmas, a műanyag védőelemeket nem vitték túlzásba, lásd pl. az elülső lökhárítót vagy a karosszéria színére fújt kerékszoknyákat. Egészében pedig a frissítés után is megmaradt a klasszikus bakancsforma, összhangban a márka másik két szabadidő-autójával.
Digitális műszerfal, amely formában és tartalomban egyaránt számtalan megjelenítési lehetőséget kínál. Nyolchüvelykes központi kijelző, amely alapáron tartalmazza az Amundsen navigációs rendszert, közvetíti a tolatókamera tűéles képét, gyönyörű grafikával illusztrálja a menetmódokat, három alapállásból (tankolástól, a legutóbbi indulástól és hosszú távon) jeleníti meg a fedélzeti számítógép adatait. Fekete tetőkárpit, karbon utánzatú berakások, alumínium pedálok, tökéletes szabású, speciális ThermoFlux kárpitozású ülések. Fűtésük elöl-hátul magától értetődő. Digitális vételre is alkalmas rádió, indukciós telefontöltés. Mini szemétkosár az ajtórekeszben, külön rakodóboksz a műszerfal tetején. Klasszikus kétzónás automata légkondi, vaktában kezelhető forgótárcsákkal. Automata parkolóasszisztens, a szélrózsa minden irányából. Digitális csatlakoztatók, 230 V-os konnektor. Kihajtható kartámla a hátul utazóknak. Alapon kerek fél köbméteres, bővítve 1609 literes csomagtér, elektromosan nyíló/záródó ajtóval. Ennyit címszavakban, de ami még ide kínálkozik: a vezetéstámogató rendszerek komplexitása, a kétfunkciós, távolságtartó tempomattól kezdve a koccanásgátlón keresztül egészen a fáradtságfigyelő rendszerig…
Az új Škoda Karoq 150/190 lóerős TSI-, és 115/150 lovas TDI motorokkal kapható. Tesztautónkat ezek közül az erősebbik, kétliteres benzines mozgatta, a hozzá kizárólagosan járó hétgangos, kétkuplungos automata váltóval és 4x4-es hajtással. A dinamikai mutatókat illetően a 221 km/órás végsebesség és a 7 másodperces százas sprint önmagáért beszél, a szubjektív vezetési élmény pedig egyrészt a váltó kézi üzemmódjával, másrészt az ötfokozatú menetmód-választóval (Eco/Normal/Sport/Snow/Individual) fokozható. Az átlagon felüli stabilitás garanciája pedig az összkerekes technika, az autó minimális túlnyúlásai és a kitűnően hangolt futómű. A fogyasztásra sem lehetett különösebb panaszom: a 8,2 literes tesztátlag ekkora teljesítménynél és egy magas építésű autónál simán elfogadható. Pláne, hogy magában foglalt némi határjárást is…
Hengerűrtartalom: 1984 cm3
Teljesítmény: 140 kW (190 LE) @4200–6000
Nyomaték: 320 Nm@1400–4100
Sebességváltó: 7DSG
Legnagyobb sebesség: 221 km/óra
Gyorsulás 0–100 km/óra: 7 s
Gyári átlagfogyasztás: 7,6–8,1 l/100 km
Tesztfogyasztás: 8,2 l/100 km
CO2-kibocsátás: 179 g/km
H/Sz/M: 4384x1841x1612 mm
Csomagtér: 500–1609 l
Üzemanyagtartály: 55 l
A modellcsalád induló ára: 32 070 €
A tesztelt típus induló ára: 38 530 €