Ritka sólymokat tetováltak Szibériában, hogy orvvadászok ne tudják őket eladni arab sejkeknek
A kerecsensólymok nagy szerepet játszottak az ősi magyarok hitvilágában, és az Altáji Köztársaságban is hatalmas kincsként tekintenek rájuk. Tetoválásuk kétségbeesett kísérletet e becses madarak védelmére.

A világon először alkalmazott úttörő lépés célja, hogy megvédje a fiatal sólymokat attól, hogy orvvadászok elkapják és eladják őket arab országokba, ahol aranyban mérhető az áruk.
A rendkívül ritka sötét színű kerecsensólymokat az Altáji Sólyom óvodában tenyésztették és május elején engedik őket szabadon a Mongólia orosz határához közeli Saylyugem Nemzeti Parkban.
Az ornitológusok 12 ragadozómadár csőre fölé tetoválták az SOS jelet, valamit a lábukra a 22-es számot. Azért ezeket a területeket választották, mert ezek a legkevésbé érzékenyek és az állatok az eljárás alatt nem is mutattak semmiféle stresszt. Az egyes madarak tetoválása maximum 15 percet vett igénybe.
A 20. század végén a kerecsensólymok populációja gyakorlatilag megsemmisült az altáji területeken, mivel orvvadászok befogták ezeket a ragadozómadarakat solymászat céljából. A tetovált sólymoknak viszont nincs piaci értéke az arab országokban, mert a tetoválásokat nem szívesen fogadják a muszlim világban.