Olaszországban egy buszon megvertek egy nőt, mert szendvicset evett ramadán idején
Két muszlim bevándorló megtámadott és megvert egy olasz nőt az olaszországi Cremonában egy autóbuszon, amiért az áldozatuk szendvicset evett a buszon ramadán idején – számolt be az incidensről több hírforrás, köztük az olasz ilgiorno.it hírportál is.

Az Európán kívülről az öreg kontinensre illegálisan vagy legálisan érkező bevándorlók tömeges beáramlásának egyenes következményeként rohamosan szaporodó bűnelkövetések a migráció által leginkább érintett országokban már olyan méreteket öltöttek az elmúlt évek során, hogy a hírfogyasztók legtöbbje hajlamos már csak egy-egy különösen brutális vagy több halálos áldozattal járó esetre összevonni felkapni a fejét.
Holott, nem feltétlenül csak a legkegyetlenebb vagy halálos áldozatokkal járó bűncselekmények lehetnek jelzésértékűek, hanem azok is, amelyeknek elkövetési körülményei vagy látszólagos okai is sokat elárulnak az azokat elkövető bevándorlók „beilleszkedési hajlandóságáról” és arról, hogy hogyan tekintenek a fogadó országukra és az ott élőkre.
A történtekre reagálva a busz utasai figyelmeztették az autóbusz sofőrjét, aki a megtámadott nő segítségére sietve azonnal leállította a buszt, felhívta a csendőrséget és felszólította a támadókat, hogy azonnal szálljanak le az autóbuszról. A csendőrök gyorsan a helyszínre értek és így a két támadó kénytelen volt elhagyni az autóbuszt, de távozás közben egyikük még megtámadta a busz sofőrjét is, akinek széttörte a szemüvegét, összekarmolta az arcát, orvosi kezelést és ötnapos munkaképtelenséget okozó sérüléseket okozva az 52 éves férfinak, aki feljelentést tett az ügyben.
Az eset hangos reakciókat váltott a helyi médiában. A támadást például elítélte a Cremonai Bevándorló Polgárok nevet viselő civil szervezet elnöke Aftab Ahmed, aki úgy nyilatkozott: az Olaszországban élő muszlimoknak tiszteletben kell tartaniuk az ország törvényeit, és ha azt akarják, hogy tiszteljék őket, elsődlegesen nekik kell tisztelniük a környezetüket, amelyben élnek. Ugyanakkor Silvia Sardone, az olasz jobboldali Liga párt helyi képviselője az incidensről azt mondta: az a legradikálisabb iszlám jelképét az erőszakot és elnyomást testesíti meg azokkal szemben, akik nem muszlimok. Mint mondta: a baloldalon azonban még mindig vannak olyanok, akik továbbra is hódolnak a növekvő iszlamizációnak, bezárják az iskolákat a ramadán idejére, az étkezdéket pedig a muszlim közösségek kedvére alakítják, és még a nikábot (egy az arcot eltakaró hagyományos muszlim női viselet) is beengedik az iskolába.
Az esetet tehát elvben a politikai paletta mindkét oldalán elítélték, ugyanakkor rövidlátásra vallana azt hinni, hogy egy elszigetelt esetről van szó, ugyanis a hasonló híradások ennek pontosan az ellenkezőjét mutatják. Valamint sajnos azt is, hogy számos – a szervezett bevándoroltatás által leginkább sújtott - európai országban a kormányzatok nem az őslakosság, hanem a bevándorlók és azok beáramoltatását segítő csoportok érdekeit képviselik. Bár ezzel kapcsolatban a vonatkozó híradások alapján az olvasó maga is képet és véleményt alkothat, mivel ezúttal konkrétan Olaszországról van szó, idézhetjük például a voxnews.org egyik híradását.
Van az a régi mondás, milyen politikus az, aki nem tud ígérni? Az elmúlt évek viszont fokozottan annak a másik mondásnak a figyelembevételére intenek, hogy jobb a tettek, mint a szavak alapján ítélni.