Az alkotók ösztönzésével állítaná meg az Instagram térnyerését a TikTok
Extra bevételi lehetőséggel kötné magához a legtrendibb alkotókat a TikTok. A kínai videómegosztó platform élcsapatához nem csatlakozhat akárki, csak meghívásos alapon lehet bekerülni.

Bár a TikTok csak 2017-től létezik, berobbanása alaposan felborzolta a kedélyeket a közösségi médiában. A Musical.ly felvásárlásával felhasználói hátterét és közösségi beágyazottságát egyaránt gyorsan növelő platform egyből kizárólag a videós formátumra tett. Igyekezetével a YouTube-ot és a Meta-birodalmat is vigyázzba állította, az előbbi a Shortsok fejlesztésével és támogatásával, az utóbbi as Reels-formátummal reagált a rövid videós formátum térnyerésére.
A TikTok számára a 2024-es év elsősorban az amerikai piac megtartásának lehetségességéről szólt. A platform kálváriáját a ma7 hasábjain is nyomon követtük. Arról is beszámoltunk, hogy Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást. Donald Trump a Truth Social közösségi oldalán írt bejegyzésében hangsúlyozta:
Az elnök közölte, rendeletet írt alá, amelyben 75 nappal meghosszabbítja a TikTok működését, azaz ennyivel kitolja azt a törvényi határidőt, ameddig a kínai tulajdonos, a ByteDance számára előírták, hogy eladja amerikai érdekeltségét. A határidő elmulasztása a TikTok szolgáltatásának leállítását eredményezheti az Egyesült Államokban.
A Backlinko márciusi adatai szerint a TikTok havi aktív felhasználóinak száma 1,12 milliárdra tehető, ebből 170 millió él az Egyesült Államokban, azaz a teljes felhasználói állomány több mint tíz százaléka. Az amerikai felhasználók átlag 53,8 percet töltenek naponta a rövid videók görgetésével, amivel a 2024-es évben 10 milliárd dolláros bevételt generáltak a TikToknak. Nem csoda, hogy ekkora bevétel, illetve ekkora felhasználói állomány bizonytalansága érzékenyen érinti a kínaiakat, és minden eszközt megragadnak, hogy növeljék a felhasználók számát, illetve stabilizálják a bevételeket.
Legújabban Speciális jutalomprogrammal (Specialized Rewards Program) állt elő. A program célja, hogy megtartsák kulcsszereplőiket. A jutalomprogram meghívásos, a kiválasztott alkotóknak extra bevételi lehetőséget kínál.
A kiválasztottakat a TikTok már értesítette is. A törekvés nem új, a TikToknak eddig is működött a Creator Rewards Programja, az új program ezen felül kínál juttatásokat.
A TikTok szerint
Az új támogatási programról elsőként beszámoló Socialmediatoday.com szerint
Nem csoda, hogy sok TikTok-tartalomgyártó ideges. Miközben az amerikai kormány tovább tárgyal az app jövőjéről, sok alkotó megélhetése forog kockán."
A TikTok eddig viszonylag keveset fizetett az alkotóknak. A cég filozófiája eddig az volt, hogy a platform maga a lehetőség. A napi gazdasági realitások tekintetében azonban kénytelenek voltak felülbírálni ezt a gyakorlatot.