Anglia nemzeti kincse – 95 éves Sir David Attenborough
A tévénézők között bizonyára sokan vannak, akik számára nem ismeretlen Sir David Attenborough neve és alakja, hiszen remek tudományos ismeretterjesztő filmjeit gyakran láthatták a tévé képernyőjén.

Londonban született 1926. május 8-án. Gyermekkorát Leicesterben, az egyetem kollégiumában töltötte, ahol édesapja igazgatóként tevékenykedett. Idősebb, Richard nevű testvére a filmiparban dolgozott, John Michael nevű öccse az Alfa Romeo autógyár igazgatója volt.
David már gyermekkorában kövületeket, ásványokat és egyéb természeti képződményeket gyűjtött. A Cambridge-i egyetemen geológiát és zoológiát tanult. Ezt követően a királyi haditengerészetnél szolgált két évet. Miután leszerelt eleinte ismeretterjesztő gyermekkönyvekhez írt szövegeket, majd a televíziózás csábította el, jóllehet akkoriban még nem is volt saját tévékészüléke. A képernyőn kezdetben nem szívesen mutatkozott, mivel túl nagyoknak találta a fogait.
Mivel a műsorok előkészítése és szervezése sok idejét rabolta el, megvált igazgatói tisztségétől és a saját műsorok készítésére tért át. Számos emlékezetes sorozatnak volt a szerkesztője és műsorvezetője és azzal, hogy a leglehetetlenebb helyeken és helyzetekben igyekezett közelről bemutatni a növények és állatok életét, a természet megannyi csodáját egy idő után nagyon népszerű lett a nézők körében.
Ismeretterjesztő filmjeinek és gyakran tucatnyi folytatásból álló filmsorozatainak száma közeledik a százhoz. A legismertebbek ezek közül az Élet a Földön, Az élő bolygó, A növények magánélete, A madarak élete, Látlelet a Földről, Az élet megpróbáltatásai.
Munkásságát számos díjjal és kitüntetéssel ismerték el. 1985-ben II. Erzsébet lovaggá ütötte, húsz évvel később, 2005-ben az Order of Merit rendet adományozott számára, amely feljogosította arra, hogy tagja legyen annak a legfeljebb 24 élő tagot számláló testületnek, amelyben a tudomány, a művészet, a katonai szolgálat vagy a kultúra támogatása terén kimagasló tevékenységet kifejtő személyek foglalhatnak helyet. Még egy új hangyászsün fajt is elneveztek róla: Zaglossus attenboroughi.