Megosztom, tehát vagyok?
A keresztény értékek közvetítését vették górcső alá annak a workshopnak a résztvevői, akik a Remény katolikus folyóirat meghívására érkeztek október 20-án a dunaszerdahelyi Szent Erzsébet Főiskolára.

Mahulányi József, a Glória Társulat elnöke arra figyelmeztetett, a sok szubjektív igazság közül, ami naponta zúdul ránk a sajtóból és a közösségi médiákból, nagyon hiányzik az objektív igazság. A. Szabó László, Dunaszerdahely alpolgármestere szerint a hírek és álhírek dömpingjében az újságíró felelőssége a keresztény értékek közvetítése.
Minden állítás és annak cáfolata igaznak vélhető és nehéz ma hiteles forrásnak lenni, tette hozzá az előző gondolatokhoz Herdics György, a Remény főszerkesztője.
A kinek írjunk kérdésre Albán József, főszerkesztő-helyettes próbált válaszokat adni.
Megemlítve, hogy a keresztény kultúra ma már szubkultúrának tekinthető, egy katolikus lap pedig rétegújsággá vált. Szerinte fontos a világos és egyszerű fogalmazás, virágnyelv helyett a dolgokat nevükön kell nevezni és az sem baj, ha kissé provokatív a cikkek hangvétele.
Pomichal Krisztián portálunk, a ma7.sk rovatvezetője a tudatos médiafogyasztás és közösségi média hatásának témakörét járta körül.
Ez utóbbi egyszerre rákfenéje és segítője az életünknek, miközben azt sem lehet elhallgatni, hogy a média alaptermészete a manipuláció.
A megosztom, tehát vagyok mondat jegyében a workshop záró részében Nagy Attila, a dunaszerdahelyi.sk főszerkesztője vázolta fel a közösségi oldalakban rejlő még kiaknázatlan lehetőségeket, amelyekkel elsősorban a legifjabb generációkat lehet és kell megszólítani.
Egy kis ötletelésre is felkérte a résztvevőket, akik elmondták, hogyan és milyen formában lehetne „hirdetni az örömhírt” a szociális hálókon.