Keresztény hitből és magyar erőből, az árvízzel megküzdve építettek templomot Nádszegen
Sorsszerű fordulatok kísérték a nádszegi Szent István plébániatemplom felépítésének 120. évfordulójára megrendezett missziós napokat. Az árvíz fenyegette falu lakosait a víz iránti tisztelet már a régmúltban megtanította a kitartásra, az újjáépítésre és a mély hitre.

Négy napos missziót tartottak a Szent István plébániatemplom felszentelésének 120. évfordulójának tiszteletére a nádszegiek.
A faluba a verbita rend missziósai érkeztek, hogy hirdessék az igét, a jót és foglalkozzanak a néppel, a gyerekekkel. A majdnem száz százszalékban katolikus vallású falu a szeptember 19-22-ig tartó misszió napjaiban az árvízhelyzettel is küszködött.
A templomumkról egy szép könyvet is kiadtak, ennek keresztelőjén beszélt a falu polgármestere, Kacz Éva arról, hogy a víz, az áradat, a folyó volt a község életének meghatározója évszázadokon át. A víz útja rendezte át a termőföldeket, a dűlőket, hogy hova építkezzen a nádszegi ember és hogy hol legyen a templom.
– emlékezett Kacz Éva, elárulva, hogy az árvíz sújtotta község, romokból, hitelből, az emberek a maguk erejéből, hittel és munkával álltak neki az építkezésnek, ahogy teszik azt a nádszegiek mindmáig.
A Szent István plébániatemplom Nádszeg harmadik felépített temploma az idők során, maga Nádszeg is egy fiatal település. A templom felépítésének 120. évfordulójára egy könyvkiadvány is napvilágot látott. A könyv kiadása a nádszegi községi hivatal támogatásával valósult meg, azzal a céllal, hogy a könyveladásból befolyt összeget a Szent István király társulás irányításával a templomukra, műemlékeikre és az ezzel összefüggő kiadásokra fordítsák. A szerzőkön (Bugár Andrea, Králik Gábor, Menyhárt Róbert és Elek László atya) kívül még nagyon sokan segítettek a könykiadásban, a korrektor, a nyelvi fordító, a fotókról gondoskodók mind-mind helybeliek és mind hozzátettek értékes munkájukkal ahhoz, hogy ez a szép könyv megszülethessen és méltó őre legyen a történelmi eseményeknek.
– tette hozzá a polgármester.
Nádszegen a missziós napokat az Isteni Ige Társasága missziós szerzetesei kísérték végig. A nádszegi származású Juhos Ferenc atyával, aki jelenleg egyedüli felvidéki magyarként szolgál a rendben készített beszélgetésünket a Magyar7 hetilap egy következő számában olvashatják.
Az Isteni Ige Társasága a világ egyik legnagyobb missziós szerzetesrendje, melynek létszáma folyamatosan növekszik.
