Március 15-e alkalmából átadták a Széchenyi-díjakat is
Március 15-e alkalmából az elsősorban művészeknek adományozott Kossuth-díj mellett Sulyok Tamás magyar államfő számos kiemelkedő tudósnak a Széchenyi-díjat adományozta.

A Széchenyi Nagy-díjat Maróth Miklós Széchenyi-díjas klasszika-filológus, orientalista, a Magyar Corvin-lánc birtokosa, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az Union Académique Internationale tiszteletbeli elnöke, nyugalmazott egyetemi tanár vehette át.
Dr. Bárdosi Vilmos nyelvész, professor emeritus a magyarországi francia nyelvészet terén meghatározó tudományos pályája, az egy- és kétnyelvű lexikográfia nemzetközileg is nagyra értékelt szaktekintélyeként végzett tudományos kutatómunkája elismeréseként.
Dr. Boros János Mihály filozófus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, professor emeritus A magyar filozófiatudományt gazdagító tudományos pályája, nagy hatású művei, valamint a rendszerváltoztatást követően a hazai demokratikus gondolkodást is formáló tevékenysége és a filozófus generációk számára iránymutató oktatói munkája elismeréseként.
Domokos Péter fizikus, kutatóprofesszor, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja a magyar kvantumoptika terén iskolateremtő kutatásai, a kvantumtechnológia számos területén elért, jelentős nemzetközi visszhangot kiváltó eredményei, valamint a nemzetközi és a hazai tudományos életben egyaránt aktív közéleti tevékenysége elismeréseként.
Dr. Duda György Ernő virológus, immunológus, a biológiai tudományok doktora, professor emeritus az orvosi alapkutatások terén nemzetközileg is nagy jelentőségű kutatási eredményei, valamint kiemelkedő – többek között Nobel-díjas – kutatók pályáját elindító, példaadó utánpótlás-nevelői és oktatói tevékenysége elismeréseként.
Gulyás Balázs orvos, neurobiológus, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat elnöke, egyetemi tanár nemzetközi téren is meghatározó kutatásai, különösen a neurológiai és pszichiátriai betegségek, illetve az emberi agy képességeinek megismerése terén kiemelkedő eredményei, valamint a hazai tudományos élet fejlődését szolgáló, sokoldalú és elkötelezett tudományos közéleti munkája elismeréseként.
Neményi Miklós gépészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, professor emeritus a fenntartható élelmiszertermelési technológiák vizsgálata terén végzett kutatásai, az agrárdigitalizáció és a precíziós növénytermesztési technológiák terén végzett tudományos fejlesztései, valamint kimagasló oktatási és kutatásszervezői tevékenysége elismeréseként.
Nyulászi László vegyészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, egyetemi tanár a szervetlen és számításos kémia területén elért, a nemzetközi élvonalba tartozó kutatási eredményei, számos vegyület katalitikus hatásának és ipari alkalmazhatóságának feltárása, illetve iskolateremtő kutatói és oktatói tevékenysége elismeréseként.
Dr. Sipos Lajos József Attila-díjas irodalomtörténész, professor emeritus tudományos pályája, különösen Babits Mihály életművének kutatása terén elért kiemelkedő eredményei, a szerző műveinek kritikai kiadása és gondozása, valamint a határon túli magyar irodalom elemzését és népszerűsítését, mindenekelőtt Tamási Áron életművének megismertetését szolgáló tevékenysége elismeréseként.
Dr. Stumpf István alkotmányjogász, politológus, volt alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, egyetemi tanár a politikatudomány területén folytatott, különösen az államrend és az alkotmányos állam elemzése terén kiemelkedő kutatómunkája, illetve gazdag és jelentős publikációs tevékenysége, valamint elkötelezett és eredményes oktatói és közéleti szerepvállalása elismeréseként.
Takaró Mihály József Attila- és Németh László-díjas író, irodalomtörténész, tanár Maradandó szellemi értéket létrehozó és a magyar tradíciók továbbélését is szolgáló, ugyanakkor a tudás átadása iránt különösen elkötelezett tudományos, közéleti, művészeti és oktatói tevékenysége elismeréseként.
Dr. Varga Péter Pál gerincsebész, ortopéd szakorvos a magyar és a nemzetközi tudományos életben is meghatározó kutatói és oktatói pályája, különösen a gerincdaganatok műtéti kezelésében végzett, világviszonylatban is iránymutató munkássága, az általa fejlesztett új műtéti eljárások és implantátumok alkalmazásával elért kimagasló eredményei és iskolateremtő intézményvezetői tevékenysége elismeréseként.
Dr. Varró András orvos-biológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, professor emeritus elméleti kardiológiai kutatások nemzetközileg is nagyra értékelt kutatójaként elért eredményei, valamint a tudományos utánpótlás-nevelés érdekében, a Nemzeti Tudósképző Akadémia megalapítójaként végzett, iskolateremtő tehetséggondozó és oktatómunkája elismeréseként.
Dr. Vásáry István történész, orientalista, turkológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, professor emeritus a magyar őstörténet és korai történelem, illetve a török népek történetének kutatásában elért, nemzetközileg is jelentős tudományos eredményei, illetve a turkológia területén végzett példaértékű oktatói munkája, valamint kiemelkedő diplomáciai tevékenysége elismeréseként.
Zettwitz Sándor gépészmérnök, a 77 Elektronika Kft. tulajdonosa, ügyvezető igazgatója Magyarország legnagyobb orvosi műszergyártó vállalatának létrejötte és hatékony működése érdekében, évtizedek óta töretlen elkötelezettséggel végzett munkája, a magyar gazdaság jó hírét erősítő és a hazai innováció fejlődését szolgáló vezetői tevékenysége elismeréseként.