A párkányi Béres József lett az Év Vállalkozója
Huszonötödik alkalommal rendezték meg a Magyar Vállalkozók Napja ünnepséget december 6-án Budapesten, a MÜPA-ban. Az eseményen Eppel János, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnöke és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter mondott ünnepi beszédet.

A vállalkozók ünnepén ismét díjazták a kiemelkedő vezetői teljesítményeket az üzleti életben. A VOSZ által alapított Év Vállalkozója Díjat huszonöten vehették át, ketten részesültek Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalási Díjban, és átadták az Év Projektmenedzsere elismerést is.
A Magyar Vállalkozói Nagydíjat dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara leköszönő elnöke kapta.
A díjazott vállalkozók közül hárman az anyaországon kívülről is az Év Vállalkozója szakmai elismerésben részesültek. A nagykárolyi Steiger László, a Steiger S.R.L. ügyvezető tulajdonosa, a szabadkai Nagy-Danyi Csaba, a Massiv Aksonometrija Kft. tulajdonosa valamint a párkányi Béres József, a Convertis s.r.o. ügyvezető résztulajdonosa.
A felvidéki vállalkozót, aki harminc éve irányítja a családi céget, a Szlovákiai Magyar Közgazdász Társaság terjesztette fel a szakmai elismerésre, amelynek 2010-es alakulása óta tagja.
A párkányi Convertis indulása 1994-hez kötődik. Úgy indultak, mint részben külföldi tulajdonú vállalkozás, amely kereskedelemmel, higiéniai papíripari termékek forgalmazásával foglalkozott. A tevékenységüket két irodahelyiségben bonyolították le, de már akkor jött a felismerés, hogy a tevékenységet ki kell bővíteni, és a termelés irányába kell orientálódni, mert csak a termelés, az értékteremtő munka biztosítja, hogy önálló tevékenységet tudjanak folytatni és meg tudják valósítani azt az elképzelést, hogy független vállalatot alapítsanak, és aktívan részt vállaljanak a párkányi régió fejlesztésében és foglalkoztatásában.
A mérföldkő a vállalat életében 1996 volt, amikor elindították a termelést a jelenlegi telephelyen, ahová áthelyezték a céget. A kozmetikai kendő és a szalvéta gyártásával kezdték, majd fokozatosan bővítették termékskálánkat papír zsebkendő és toalettpapír gyártásával. Ekkor a géppark még kezdetleges volt. További mérföldkő 2005 októbere, amikor is döntő változás állt be a külföldi tulajdonrész megvásárlásával, a vállalat saját, hazai tulajdonba került, családi vállalkozássá vált.
A Ma7 kérdésére elmondta, feleségével együtt érték el a szakmai sikereket, amelyekhez gyermekeik is csatlakoztak, akik jelenleg középvezetőként vesznek részt abban a cégben, amely jelentős exporttervékenységet folytat, s termékeik a legnagyobb üzletláncok polcain is megtalálhatók. A jövő évben egy jelentős beruházással igyekeznek alkalmazkodni a gazdasági kihívásokhoz, s fejleszteni a vállalatot, amely akár 100 embernek is munkát ad egyidejűleg.
