A Lidl lett a szlovák áruházláncok egyeduralkodója, még mindig ők a legnépszerűbbek
A hét elején hozták nyilvánosságra a szlovákiai élelmiszerláncok tavalyi eredményeinek listáját, melyből kiderül, továbbra is a német Lidl a legnépszerűbb.

Ahogy az az aktuality.sk beszámolójából kiderül, a tízes lista első felében alig van változás, ugyanakkor az utolsó helyeken komoly átalakulásokat találni. A Lidl elsőként két évvel ezelőtt verekedte fel magát az első helyre, és úgy tűnik, azóta kirobbanthatatlan onnan.
A német áruházlánc 2021-es árbevétele elérte az 1,65 milliárd eurót, míg a második helyezett, a brit Tesco bagatell 160 millióval lemaradva, 1,49 milliárdos bevételt produkált.
A harmadik helyezettet így már könnyű kitalálni, a német Kauflanddé lett a dobogó harmadik foka. Ők 1,379 milliárdos árbevételt realizáltak.
A Lidl legutóbb azzal került be a sajtóba, hogy kiderült, a német anyacég azt tervezi, kivezeti kínálatában a nem élelmiszer vagy drogéria jellegű termékeket.