Vélhetően Szlovákiában állították ki az Ukrajnában elfogott férfi útlevelét
„Egyes információk, a médiában közölt fényképek és az úti okmány alapján arra lehet következtetni, hogy nagy valószínűséggel Szlovákiában kiállított útlevélről van szó, amelyet szlovák állampolgárnak adtak ki” – tájékoztatott a belügyminisztérium, és hozzátette: a Szlovák Köztársaság Belügyminisztériuma egyelőre nem rendelkezik az eredeti útlevéllel. Az ukrán belügyminisztérium fényképeket közölt az okmányról.
Anton Herascsenko, az ukrán belügyi tárca tanácsadója augusztus 18-án arról tájékoztatott, hogy Kelet-Ukrajnában a Donyeck térségében található Ilovajszk városban elfogtak egy szlovák állampolgárságú oroszpárti aknavető tüzért.
"A szerb származású európai uniós polgárt, aki szlovák állampolgár és besztercebányai lakos, Ilovajszk városában, a mozdonyraktár közelébenf fogták el. Szlovák útlevele van, amely Miroslav Roháè névre szól. Az útlevélben található pecsét szerint 2014. július 3-án lépte át az ukrán határt a kijevi Žu¾any nemzetközi reptéren" – magyarázta Herašèenko.
Štefan Zemanoviè, a Szlovák Köztársaság Fegyveres Erőinek szóvivője a TASR hírügynökségnek igazolta, hogy az Ukrajnában kézre kerített Miroslav Roháè nevű szlovák állampolgár nem szlovák katona.
A besztercebányai Miroslav Roháèot sokkolta és feldühítette a hír. A volt katona otthon van, és a TASR hírügynökségnek leszögezte, hogy valószínűleg az ő személyiségének eltulajdonításáról van szó. Elmondta, hogy soha nem járt Ukrajnában, és immár 2 éve lejárt útlevele otthonában található.
Miroslav Lajèák külügyminiszter a szerdai kormányülés alkalmával elmondta, hogy az ukrán fél a pozsonyi kérés ellenére mostanáig nem tisztázta az Ukrajnában őrizetbe vett külföldi férfi személyazonosságát.