2014. március 29., 09:45

Választások: a SaS feljelentést tett szavazatvásárlás gyanúja miatt

POZSONY. A Szabadság és Szolidaritás ma feljelentést tett a kelet-szlovákiai romákat érintő szavazatvásárlás gyanúja miatt – tájékoztatta a TASR hírügynökséget Katarína Svrèeková, a SaS szóvivője.
"Csütörtökön Gölnicbányán (Gelnica) az európai parlamenti választások keretében történő brosúra-osztogatásunk során nekünk három roma azt az ajánlatot tette, hogy a telepükön 3-3 euróért sok roma szavazatot tud szerezni az EP-választások kapcsán" – árulta el Lucia Nicholsonová, a Szabadság és Szolidaritás (SaS) parlamenti képviselője. Azt is elmondta, a romák elismerték: azt ígérték nekik, hogy az államfőválasztás alatt 5-7 eurót kaphatnak egy-egy szavazatukért.

"A személyes, terepen szerzett tapasztalatom az, hogy a romákat szó szerint megtanították arra, hogy jutalom alapján szavazzanak. Azt normális dolognak tartják" – fűzte az elmondottakhoz Nicholsonová. Hangsúlyozta: szombaton az embereknek figyelmeseknek kell lenniük, hogy észrevegyék, mi történik a környezetükben.

Nicholsonová egyúttal a körzeti választási bizottság tagja Jernyén (Jarovnice). Svrèeková arról tájékoztatott, hogy pártjuk a feljelentést elektronikus úton juttatta el a Főügyészségre (GP) és az Iglói (Spišská Nová Ves) Járási Rendőrkapitányságra. A SaS a feljelentés tényéről a Központi Választási Bizottságot (ÚVK) is tájékoztatta.

Az ÚVK jegyzőkönyvvezetőjének, Eva Chmelovának a tájékoztatása szerint a szavazatvásárlás ügyével nem a bizottság, hanem a rendőrség foglalkozik. Andrea Predajòová, a GP szóvivője eddig még nem erősítette meg azt a hírt, hogy a feljelentést kézbesítették-e már nekik. Jana Mésarová, a Kassai Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője azt nyilatkozta, hogy a feljelentést még nem kapták meg.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.