2016. május 25., 18:47

Távozik a szlovák közmédia éléről Václav Mika?

POZSONY. Václav Mika rövidesen távozhat a Szlovák Rádió és Televízió éléről. Erről a koalíciós képviselők határoznak majd, akik sajtértesülések szerint már tudják, ki veszi át a szlovák közmédia irányítását.
201605251837010.mika01.jpg

A Szlovák Rádió és Televízió (RTVS) vezérigazgatóját a parlament választja meg, mégpedig 5 évre. Nem volt ez másként Mika esetében sem, aki 2012. augusztus 2-án került a posztra. Arról, hogy Mika tevékenysége rövidesen véget ér a közmédia vezetésében, elsőként a Fakt24.sk portál számolt be, amely szerint a kormánykoalíción belül már megszületett az egyezség az RTVS új vezetőjének személyéről. Egyébként kérdéses, hogy Václav Mika egyáltalán indulna-e a következő megbízatási időszakban a tisztségért.

A portál információi szerint a honatyák a nyár végéig megpróbálják lecserélni Mikát. Helyére a koalíciós képviselők állítólag Zuzana apákovát ültetnék, aki korábban Mika posztját vette át a Markíza kereskedelmi televízió élén.

„Mindez szigorúan titkos. apáková sem nagyon beszél róla, de a kérdést már eldöntötték. Vašo többé-kevésbé már megbarátkozott a gondolattal, tudja, hogy rövidesen távoznia kell. Zuzana profi, a Markíza legjobb marketingigazgatója volt, tehát világos, miért döntött mellette a Smer és koalíciós partnerei” – idéz a portál egy, Robert Fico miniszterelnökhöz közeli forrást.

Zuzana apáková csaknem három éven keresztül volt a Markíza vezetője. A marketingigazgatói posztról 2010 októberében állt a kereskedelmi televízió élére, ahol 2013 szeptemberéig tevékenykedett.

Václav Mika 2010 szeptemberében távozott az egyre inkább gyengülő Markíza éléről. 2012-es megválasztása az RTVS vezérigazgatói posztjára új életet lehelt a közmédiába. A nézők szemében az STV kezdte visszaszerezni korábbi pozícióját, a következő négy évben lassan talpra állt a híradó, majd a fő műsoridőben is magas nézettségű műsorok jelentek meg. Az RTVS a gyermekműsorokra is nagy hangsúlyt fektetett. A mesék mellett történelmi műsorokat, illetve dokumentumsorozatokat is kezdett gyártani.

Megosztás