Szalmonellával volt fertőzött a csirkehús
Mire a cseh hivatalok figyelmeztettek a veszélyre, a fertőzött húst már nagy valószínűséggel elfogyasztották a vásárlók. Megbetegedésről nem érkezett jelentés.

Miután Csehországban kiderült, hogy az exportált baromfihús szalmonellabaktériummal volt fertőzött, az illetékesek az élelmiszerek és takarmányok gyors riasztórendszerén keresztül tájékoztatták az uniós államokat, még június 11-én. A rendszerben azonban csak három nappal később, június 14-én jelent meg ez az információ. Addigra valószínűleg már elfogyasztásra kerültek a fertőzött csirkecombok és -szárnyak.
Az Állami Állategészségügyi és Élelmiszerügyi Hivatal vezetője, Jozef Bíreš szerint friss húskészítményről volt szó, ami addigra elfogyott, mire kivizsgálták és megállapították a baktérium jelenlétét.
A Kaufland üzletlánc, mely a húst árusította, sietett leszögezni, a szlovák ellenőrző szervektől nem kaptak semmilyen információt sem a hús minőségére vonatkozóan.
A szalmonellabaktérium magas főfokon elpusztul, tehát sütéssel vagy főzéssel, ártalmatlanná tehető.