Robert Fico a Gorilla-ügy gyanúsítottja?
Az az elmúlt hat évben az ún. Gorilla-dossziékban szereplő személyek között megvalósulhattak azok az ügyletek, amelyekről a hangfelvételeken beszélnek, mindenki megkaphatta a maga provízióját - hangoztatta belügyminiszter az STV televízió vasárnapi vitaműsorában. Daniel Lipšic szerint a nyomozók utánajárnak, megvalósultak-e azok a tranzakciók, amelyekre a Gorilla-dossziékban utalások vannak. A belügyminiszter fontosnak tartja a nyilvános demonstrációkat, mert „így senki nem söpörheti szőnyeg alá az ügyet“.
Daniel Lipšic szerint az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) elnökének, Robert Ficonak nincs igaza, amikor a kivizsgálások meghiúsításával vádolja őt. Lipšic kifejtette: korábban, igazságügyi miniszterként nem volt hozzáférése a Jirko Malchárek által vezetett gazdasági tárca irataihoz.
„Fico úgy tesz, mintha semmi köze nem lenne a Gorilla-aktákhoz, pedig ő volt a Gorilla-ügy egyik közvetlen politikai szereplője. A lehallgatott lakásban Dzurinda, Bugár és Palacka nem fordult meg. Egyedül Fico járt ott többször“ – mondta a belügyminiszter hozzáfúzve, Fico gyanúsítottja az ügynek. "Nem csodálkozom, hogy kétségbe vonja a vizsgálatot" - hangoztatta.
Daniel Lipšic nem ért egyet Tom Nicholson könyvénekbetiltásával. Állítja, olyan érzése van, mintha még mindig működne az 1989 előtti cenzúra. A Nemzetközi Sajtóintézet (IPI) szlovákiai részlege tiltakozik a Gorilla-ügyről szóló könyv kiadásának betiltása miatt, és a d9ntés felülvizsgálását követeli. Pavol Múdry, az IPI szlovákiai képviselője közölte: a példátlan bírósági döntésről tájékoztatják külföldi partnerszervezeteiket.
Peter Pèolinský, a Gorilla-akták elleni tüntetések egyik szervezője bejelentette, további megmozdulásokat terveznek. Ezzel üzennek a „gorilláknak és sasankáknak”, hogy nem adják a szlovák demokráciát. A szervezők elhatárolódnak a rendbontóktól.