2016. május 28., 10:23

Negyven embert is eláshattak a Dunaszerdahelyhez közeli maffiatemetőben

A Dunaszerdahelyhez közeli Csótfa egykori szövetkezetének területén meggyilkolt és elásott áldozataikkal kapcsolatban vallottak a feltételezett gyilkosok. A telek a vélt elkövetők egyikéé, a vállalkozó H. Lehelé. Az áldozatok egyike a korábbi csallóközi alvilág oszlopos tagjának tartott Sátor Lajos is. Vajon azért sikerülhetett az érintetteknek ilyen hosszú ideig titokban tartani véres tetteiket, mert magas beosztású rendőrök védték a hátukat? Az alábbiakban a Plus 7 dní hetilap online kiadásán, a Pluska.sk internetes oldalán az esettel kapcsolatban megjelentek fordított változatát olvashatják.

„Vagy 30-40 ember van ott állítólag elásva. A maffiózók úgy működtek, hogy találtak maguknak egy személyt, céget alapítottak a nevén, véghezvittek pár ÁFA-leírással kapcsolatos üzletet, majd a strómant megölték és elásták H. Lehel szövetkezeti telkén“ – árulta el a Plus 7 Dní hetilapnak egy a nyomozáshoz közel álló forrás.

Május közepén kezdte meg a rendőrség H. Lehel csótfai, magas kerítéssel és egy halálfejes táblával ellátott telkének átfésülését Sikabony kataszterében. Ugyanazon a  helyen kerestek, ahol 2011 tavaszán az eltűntként számon tartott testvérek, Raisz Csaba és Szilárd holttestét is megtalálták. A helyet, ahova elásták őket, maga H. Lehel mutatta meg – lévén ő volt az, aki oda elásta őket. A Plus 7 Dní által közöltek szerint a hetilapnak már akkor olyan információk voltak a birtokában, amelyek szerint Sátor Lajos holttestét is a nevezett területen áshatták el. A lap emlékeztet rá, hogy egy cikksorozatban adott teret azoknak a tanúvallomásoknak, amelyek szerint Sátornak 2010. december 2-án, azt követően veszett nyoma, hogy egy K. Krisztián és H. Lehel körül csoportosuló bandatag kicsalogatta egy találkozóra.

A hetilap közlése szerint azonban a rendőrség vezetése 2011 tavaszán ezeket az értesüléseket figyelmen kívül hagyta, így öt évnek kellett eltelnie és vezetőváltásnak a rendőrség élén, hogy az illetékesek olyan lépéseket tegyenek, amelyek beszélni kényszerítik a feltételezett gyilkosokat. Az eddigi információk szerint H. Lehel tanúvallomása kulcsfontosságú, aki saját magával szemben is vallott, s együttműködik a rendőrséggel a nyomozásban.

A hetilap neve elhallgatását kérő forrása így emlékezik vissza a Sátor Lajossal történt utolsó talákozójára. „Azt hiszem 2010. november 29-e volt, amikor eljött hozzám Lajos. Olyan dolgokról kezdett beszélni, amelyekről korábban nem szólt, hangjából félelem és feszültség áradt. Segítséget kért tőlem, mert félt az őt körülvevő emberektől, akik hazudnak neki. Az életét féltette. Azt hittem viccel. Õ azonban azt mondta, hogy az utóbbi időben nagyon sok mindenre rájött. Arról kezdett beszélni, hogy első számú embere, K. Krisztián néhány százezer euróval becsapta, beszélt nekem a cigarettagyárról. Mérges volt, amiért Krisztián nem tartja tiszteletben, és zavarta kábítószerek hatása alatti ellenőrizhetetlen viselkedése. Azt mondta nekem, attól tart, hogy Krisztián a büntetőjogi felelősségrevonás elkerülése céljából együttműködik a rendőrséggel. Sátor megígérte nekem, hogy mindent elmond, ami a rendőrség segítségére lehetne, ha esetleg valami baja esne. Láttam rajta, hogy tart Krisztiántól. Nem tudta kiben bízzon meg. Szó szerint azt mondta nekem – Krisztián azzal dicsekszik, hogy a rendőrség kötelékében dolgozó magas beosztású emberei vannak, hogy senkinek a keze nem ér el hozzá, mert a rendőrök az ellenőrzése alatt állnak. Megegyeztünk, hogy mindent elmond nekem. December 2-án, délután kellett volna találkoznunk, mert délelőtt állítólag valami elintéznivalója akadt“ – mondta a hetilap forrása még 2011-ben, amelyet a lap aztán közzé is tett.

De vajon miért nem cselekedett 2011-ben a rendőrség? 2012 márciusában egy razziát hajtott végre azzal a céllal, hogy a Raisz testvérek meggyilkolásával összefüggésben K. Krisztiánt őrizetbe vegye, de neki sikerült megszöknie. Három éven keresztül külföldön rejtőzködött, tavaly kapták el Győrben.

„Krisztián és Lehel pénzzel tartoztak Sátornak. Nagyjából a cigarettagyár bevételeiből származó 300 ezer euróról volt szó. További összeggel tartoztak egy Dubány nevezetű strómannak, aki egyenesen a dohánygyárban volt tevékeny. Lehel állítólag 200 ezer eurót kapott Krisztiántól azért, hogy megölje Sátort. A 2011-ben kapott információik stimmelnek“ – mondta a Plus 7 dní forrása, hozzátéve, hogy Krisztián a rendőrségi kapcsolataival összefüggésben is vallani kezdett. D., Š. és M. betűvel kezdődő rendőrökről volt szó. „Krisztiánnak nincs vesztenivalója, ki akar evickélni a tanú szerepéből, mert mindenképpen rendkívüli büntetésben részesül“ – tette hozzá a hetilap forrása.

A dunaszerdahelyi alvilágot érintő gyilkosságok felderítésével egyidejűleg egy gazdasági bűncselekmény mozaikkockái is összeállnak. A rendőrségnek talán egy korábbi dunaszerdahelyi bankrablás részleteire is sikerül fényt derítenie. Az elkövető állítólag 20 millió szlovák koronát zsákmányolt. Éppen ez szolgáltathatott indítékot az Andorka, és Könyvelő néven is ismert Reisz Andor meggyilkolásához, s állítólag éppen őt ölték meg, darálták le egy húsdarálóval, majd szórták maradványait a Kis-Dunába a Sátor Lajos vezette maffiózók.

A rendőrség eddig négy holttestre bukkant H. Lehel telkén. Állítólag Sátor Lajosról és további, eddig még azonosítatlan személyek maradványairól van szó, akik valamikor 2006 novembere és 2010 decembere körül haltak meg. Egy másik sírban, Tallós és Nádszeg között lelték meg Écsi Béla és egy további áldozat holttestét. Écsit 2003 óta tartották számon eltűntként. Meggyilkolására most derült fény. Meggyilkolásában 7 személy vett részt, beleértve Kristiánt és N. Zsoltot, alias Csontit. Béla útját Vereknyén keresztezték. A kialakult tűzharcban az egyik gyilkos és Écsi Béla testőre életét vesztette. Maga Écsi csak megsebesült, később megfojtották és elásták.

2007 nyarán Sátor bandája egy újabb áldozatát tette el láb alól, akinek kilétét egyelőre homály fedi. Az illetőt ugyancsak megfojtották majd egy előkészített gödörbe ásták. A rendőrség Z. Ferenc csicsói lakását is átkutatták. Állítólag oda szállították át a meggyilkolt Sátor tetemének egy részét 2011 tavaszán. Gyilkosai állítólag attól tartottak, hogy a rendőrség mégis átkutatja Lehel telkét. A hetilap értesülései szerint azonban Csicsóban semmit sem találtak.

„Ez csupán a kezdet. A telken több tucat holttest lehet még. A gyilkosokra bizonyosan rendkívüli büntetések várnak. A kérdés csupán az, mi lesz Lehel sorsa, aki egyelőre együttműködik a történtek felderítésében. Ugyanakkor kötve hiszem, hogy Dunaszerdahelyen élne tovább“ – tette hozzá a Plus 7 Dní hetilapnak nyilatkozó forrás.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.