2011. december 9., 09:06

Második olvasatba került a nővérek béremeléséről szóló törvény

POZSONY. Egyre reálisabbnak tűnik az egészségügyi nővérek és szülésznők jövő évi béremelése; a parlament második olvasatba utalta a törvényjavaslatot.

Az első olvasatban csütörtökön jóváhagyott törvényjavaslat alapján 2012 áprilisától átlagosan 23,89 százalékkal emelkedne az egészségügyi nővérek és szülésznők havi bére. Ez azt jelenti, hogy 640 és 928 euró közötti összeget vihetnének haza attól függően, hogy az adott nővér hány éve van a szakmában.

A béremelés mind a 32 710 nővérre illetve szülésznőre vonatkozna, függetlenül attól, hogy hol dolgozik: kórházban, szociális intzményben, gyermekotthonban vagy rendelőintézetben.

Az egyéni béremelések nagysága a szakmai gyakorlat időtartamán kívül más szempontoktól is függ. Például bizonyos speciális feladatokat végző nővérek további havi 66 eurót kapnának, a vezető beosztású nővérek és asszisztensek bére az 1,15-os szorzó alapján növekedhet.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.