Leleplezhetők-e az Anonymous csoport tagjai?
A hacker elmondta, hogy az Anonymous egy központilag nem irányított, nem hierarchikus, névtelen, állandó tagság nélküli csoportosulás, amely az internet segítségével működik. Tevékenységével fel akarja hívni a figyelmet bizonyos visszás ügyekre, amelyekkel kapcsolatban sajátos módon nyilvánít véleményt.
„A többi között felemeltük a hangunkat a szellemi tulajdon védelmét szolgáló ACTA/SOPA, régebben pedig a wikileaks kapcsán. Jelenleg Szlovákiában a Gorilla-botrány keltette fel az érdeklődésünket. Szerintem mindenféle tiltakozás, amelyhez nem párosul erőszak és károkozás, legitim lehet. Ugyanúgy, ahogy mások a tereken gyülekeznek, transzparensekkel és tojásdobálással tiltakoznak, a világháló is lehetőséget nyújt egy-egy vitás ügy támogatására vagy ellenzésére – például a weboldalak megtámadásával“ – árulta el a hacker.
Arra a kérdésre, hogy a csoport betart-e valamilyen etikai kritériumokat, a hacker azt nyilatkozta, hogy igyekeznek a lehető legkisebb kellemetlenségeket okozni az ártatlan polgároknak. Például a napokban sem támadták a bankok elektronikus rendszerét, csupán a termékeikről és szolgáltatásaikról tájékoztató honlapjaikat, azaz nem bénították meg az intézmények működését. Az ügyfelek adatairól, számláiról nem akartak információkat szerezni, tehát bizonyos etikai kritériumokat tiszteletben tartottak.
A hackernek az a véleménye, hogy mivel nagy szaktudással és tapasztalattal rendelkező IT-szakemberek ténykedése zajlott, akik nem hagytak nyomokat maguk után, ezért nagyon nehéz lenne kinyomozni a személyüket. Mivel az átmeneti kellemetlenségeken kívül senkinek sem okoztak károkat, talán az intézmények nem is nyomoztatnak majd a kilétük után. „Ha pedig mégis sikerül bebizonyítani egy-egy netes támadás konkrét elkövetőjét, akkor is valószínűleg megúszná feltételes szabadságvesztéssel“ – szögezte le a hacker.