Leginkább Fico véleményére voltak kíváncsiak a honatyák
E tekintetben a második helyen Ján Poèiatek közlekedési miniszter végzett, akihez 151 kérdést intéztek. Õt követi a munkaügyekért felelős tárca vezetője, Ján Richter. Véleményére 115 alkalommal voltak kíváncsiak a honatyák.
Peter Kažimír pénzügyminiszternek csupán 70 kérdésre kellett válaszolnia, ¼ubomír Jahnátek mezőgazdasági miniszternek 67-re, Robert Kaliòák belügyminiszter felé pedig 65 kérdés irányult. Miroslav Lajèák kormánypárti külügyminiszter 63, Dušan Èaploviè volt oktatási miniszter pedig 57 kérdést kapott.
A képviselők a választási időszak kezdete óta tisztségüket betöltő miniszterek közül legkevésbé Tomáš Borec igazságügyi miniszter (22 kérdés), Peter Žiga környezetvédelmi miniszter (18 kérdés) és Martin Glváè honvédelmi miniszter (12 kérdés) véleményére voltak a legkevésbé kíváncsiak.
¼ubomír Vážny, a kormány beruházásokért felelős alelnöke, aki a kormány megalakulása után fél évvel, 2014 decemberében foglalta el tisztségét, csupán 6 kérdést kapott. A honatyák a legfőbb ügyész véleményére is kíváncsiak voltak. Mivel a tisztséget átmenetileg Ladislav Tichý látta el, 12 kérdést ő kapott. Megválasztott utódja, Jaromír Èižnár véleményére öt esetben voltak kíváncsiak.
A kormányfőnek az elmúlt év végéig 912 kérdést tettek fel, a kormány többi tagja felé pedig 768 kérdés irányult. Fico 71 kérdést válaszolt meg, míg a miniszterek 313-at. A végrehajtó hatalom képviselői számára a válaszadás ideje behatárolt.
A „kérdések órájának” első tizenöt perce a kormányfőnek van fenntartva, miközben a sorsolási sorrendnek megfelelően folyamatosan válaszol a kérdésekre. Csupán rajta múlik, mennyi kérdésre ad választ, de általában csak a második megválaszolásáig jut el. A többi megválaszolatlan marad, illetőleg, ha a képviselőket érdekli a válasz, egy hét múlva újra feltehetik a kérdést.
A minisztereket hasonló szabályozás köti, 45 perc áll a rendelkezésükre. A válaszok nincsenek időhöz kötve, viszont 60 perc elteltével a „kérdések órája” véget ér.