Lecserélnék Procházkát, de ő ismét elnöknek jelölteti magát
"Valószínűleg igen" – válaszolta Procházka arra a kérdésre, hogy jelölteti-e magát elnöknek a Háló (Sie) szeptember elsejei közgyűlésén. Azzal most nem foglalkozik, hogy megszerzi-e majd a párttagok bizalmát. "Meglátjuk. E pillanatban ez számomra nem téma. A közgyűlés még viszonylag távolinak tűnik. Most arra összpontosítunk, hogy sikerüljön teljesíteni azokat a kötelezettségeinket, amelyek a kormány programnyilatkozatában szerepelnek" – fejtette ki.
Április 30-án ül össze a régiók tanácsa, amely azonban Hrnèiar szerint nem foglalkozik majd személyi kérdésekkel. "Ez nem a személyi kérdések megoldásának a platformja" – jegyezte meg. Ezen az ülésen állítólag majd a választásokról, illetve a kampányról, valamint arról is szó esik, hogy mi lesz a jövőben a párttal. "Bizonyára megmagyarázzuk majd a kormányba lépésünk indokait is, és elbeszélgetünk arról, hogy mi legyen a párttal" – tette hozzá.
Hrnèiar cáfolta azt a híresztelést, hogy ő jelöltetni akarja magát pártelnöknek. "Egyáltalán nem gondolkodom erről. Nem érdeklődöm az elnöki poszt iránt" – nyilatkozta a TASR hírügynökségnek. Hrnèiar érzékeli egyes régiókban a párttagok elégedetlenségét. "A választások után amiatt is elégedetlenkedtek, hogy a kormánykoalíció részesévé váltunk. Azt vallom azonban, hogy szerintem az volt az egyetlen lehetséges megoldás" – ismerte be Hrnèiar. Procházka azt állítja, hogy ő viszont nem érzékelte a régiók elégedetlenségét. Nem akar az esetleges lecseréléséről szóló információkra válaszolni. "Az „azt mondjákra“ nem felelek" – hangzott kitérő válasza.
A jobbközép Hálót 2014. június 12-én vették nyilvántartásba a belügyminisztériumban. A párt alapító közgyűlése 2014. szeptember 1-én Zsolnán (Žilina) zajlott. A március 5-i parlamenti választások során a Háló a voksok 5,6 százalékát szerezte meg. Pedig a választások előtti felmérésekben a legerősebb joboldali pártnak tűnt. Procházka e választási eredmény után jelezte lemondási szándékát az elnökségnek, amely azonban a tisztségében tartotta őt. Miután e párt az Irány-Szociáldemokráciával (Smer-SD), a Szlovák Nemzeti Párttal (SNS) és a Most-Híd vegyespárttal együtt kormánykolaícióra lépett, ezzel három parlamenti képviselőjét és több tagját is elvesztette – írja a Teraz.sk, a TASR internetes portálja.