Korlátozná az állami alkalmazottak felső korhatárát az O¼aNO
Miroslav Kadúc indítványa szerint ha a közigazgatásban dolgozó egyén eléri ezt az életkort, a törvényből kifolyólag megszűnne a közérdekű munkát végző dolgozó és az állami alkalmazott állami foglalkoztatása. Az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (O¼aNO) képviselője egyúttal rámutatott, hogy az Európai Unió tagországainak egyharmadában konkrétan meg van határozva a közalkalmazottak felső korhatára.
Kadúc továbbá az indítványban kötelességként határozza meg a közszolgálati területen tevékenykedő munkáltatók és hivatalok számára, hogy pályázatot hirdessenek az olyan nyugdíjas alkalmazottak helyére, akik fizetésük mellett a nyugdíját is megkapják. Ha a pályázaton sikeresen szerepelne valamelyik pályázó, ez okot adna arra, hogy a nyugdíjban levő alkalmazottnak felmondjanak. A javaslattal a képviselő arra reagál, hogy ma sok az olyan nyugdíjas korban levő egyén, aki a közigazgatásban dolgozik és közben az öregségi nyugdíjat is folyósítják neki.
„A másik oldalon sok a megfelelő végzettséggel rendelkező fiatal munkanélküli, akik képesek lennének ezeknek a feladatoknak az elvégzésére, s akik semmilyen jövedelemhez nem jutnak. A törvényjavaslat abból az alapelvből indul ki, hogy a nyugdíj szociális juttatás azon személyek számára, akik koruk miatt nem tudnak munkát végezni”– érvel Kadúc.
Az O¼aNO képviselőjének javaslata csak a közigazgatásban tevékenykedőkre vonatkozna. Az öregségi nyugdíjat kapó nyugdíjasok továbbra is korlátozások nélkül dolgozhatnának a magánszférában vagy vállalkozhatnának.
A parlament szeptemberi ülésén foglalkozik majd a törvénymódosító javaslattal.