2014. augusztus 22., 09:03

Kaliòák szívesen látna több nőt a biztonsági erőknél

POZSONY. Robert Kaliòák belügyminiszter nem ellenzi, hogy a jelenleginél több nő szolgáljon a biztonsági erőknél abban az esetben, ha ők is teljesítik az egyes tisztségek betöltéséhez szükséges kritériumokat.

A szlovákiai rendőröknek jelenleg a 17 százaléka, azaz 3 716 személy tartozik a „gyengébbik nemhez“. A törvény őrei között hozzávetőleg ötször annyian, azaz 18 667-en vannak a férfiak. A rendőrség kötelékében összesen 22 383 alkalmazott tevékenykedik.

A vezető munkaköröket a rendőrségnél javarészt férfiak töltik be. A belügyminisztérium adatai szerint 2 147 férfi és csupán 306 nő lát el különféle vezető tisztségeket.

A tűzoltóknál még rosszabb a két nem közti arány: a 4 068 fős létszámban mindössze 309 nő található, tehát az állomány alig 8 százalékát teszik ki. A vezető tisztségekben pedig szinte nagyítóval kell keresni a hölgyeket, hisz a 717 férfi mellett mindössze 27-en vannak.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.