Jóváhagytuk a mentőcsomagot
A 147 jelen lévő parlamenti képviselőből 117-en nyomták meg az igen gombot, hárman nemmel szavaztak. A beterjesztés elfogadásához A javaslat elfogadásához legalább 90 igen szavazatra volt szükség.
A mentőcsomag elfogadását támogatta a szlovák Demokratikus és Keresztény Unió (SDKU), a Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH), a Most-Híd és az ellenzéki Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) képviselői támogatták Dušan Èaploviè kivételével. A parlament már kedden este is megpróbálta megszavazni a mentőcsomagot, összekötve a kormány iránti bizalmi szavazással. Mivel ez a kísérlet a Szabadság és Szolidaritás (SaS) ellenállása miatt sikertelen volt, ez a szavazás a kormány bukását eredményezte.
A szlovák szerepvállalás a jövőben 4,4 milliárdról 7,7 milliárd euróra emelkedik a mentőmechanizmusban. A pénzalapból megelőző hitelek nyújthatók az euróövezet tagállamainak akár bankjaik feltőkésítésére, akár államkötvények vásárlására.
A kormány bukása után ügyvezető kabinet irányítja Szlovákiát az előrehozott választásokig. Az ellenzéki Smer a márciusi választásokig semmilyen szerepet nem vállal a kormány munkájában. Ami a törvényalkotó tevékenységet illeti, itt minden törvénytervezethez egyéni tárgyalások útján próbálja majd megszerezni a többséget a csonka kormánykoalíció három pártjának frakciója. A biztos, hogy az adó- és járulékreform többé nem lesz napirenden, mert ezt a miniszterelnök leállította. Ennek alapján vezették volna be Szlovákiában a szuperbruttó bért, a munkavállalók szociális járulékai 19 százalékot, az egészségügyi járulékok 9 százalékot tettek volna ki.