Fico komolyan gondolja: csak egy egészségbiztosító maradhat
A Szlovák Rádió Szombati párbeszédek című műsorában a miniszterelnök megerősítette: kormánya folytatja a magán egészségbiztosítók kisajátításának előkészületeit. Az ütemtervet tavaly Zvolenská egészségügyi miniszter terjesztette a kabinet elé.
"Minden elő van készítve, csak a rendkívül bonyolult törvények befejezése van hátra" - magyarázta a miniszterelnök. Robert Fico elárulta azt is, hogy kormánya az idei év végén, illetve a jövő év elején nagy előrelépést tesz ebben a folyamatban. "Örülnék, ha a 2014-es évben meghoznánk a magán egészségbiztosítók kisajátítása ügyében az első intézkedéseket" - hangoztatta.
Azonnal, amint azt a jogrend megengedi, hozzáfognak a magán egészségbiztosítókat illető értékbecslésnek. Amint ismert lesz a vállalatok piaci ára, a kormánytól üzleti ajánlatot kapnak. "Ha ezt az ajánlatot elutasítják, kisajátításukra kerül sor, ellenérték fejében" - fűzte hozzá.
A vételárról a miniszterelnök nem akart nyilatkozni arra hivatkozva, hogy a kisajátítási folyamatnak még csak a kezdeténél tartanak. Hozzátette ugyanakkor, ez az összeg szerinte többszörösen kevesebb lesz, mint az a haszon, amit a magán egészségbiztosítók a jövőben zsebre tehetnének.