Fico: Az első száz nap volt a legnehezebb
Fico szerint kabinetje nem a legjobb állapotban vette át az országot. Elsősorban a stabilitás hiányzott az előző kormányból - állította. Kiemelte: sikerült hatékony mechanizmust teremteniük a szociális párbeszédhez, s fontosnak tartotta megjegyezni azt is, hogy az eltelt száz nap alatt kormánya előkészített minden intézkedést, amely elengedhetetlen az államháztartás konszolidációjához. „Mindannyian egyetértünk abban, hogy az államháztartás konszolidációja fontos” – közölte a miniszterelnök hozzáfűzve, kormánya ezt úgy hajtja végre, hogy közben az embereket óvja.
„Úgy szilárdítjuk meg az államkasszát, hogy közben védjük az alacsony és közepes bevétettel rendelkezőket. Alapelvünk az erősebb szolidaritás a gyengébbek iránt” – hangoztatta. Az ellenzék szemére vetette, hogy nem kínál alternatívát a takarékoskodásra, ezért szerinte nem is áll jogukban az ellenzéki politikusoknak a kabinetjét bírálni. Hozzáfűzte: a restriktív rendelkezések mindössze a lakosság 12 százalékát érintik.
A miniszterelnök augusztus első hetében találkozóra hívja majd az ellenzéki pártokat, hogy megvitassa velük az Európai Unióban uralkodó rendkívül súlyos helyzetet. Az ellenzékkel Szlovákia EU-elnökségének előkészítéséről is tárgyalni óhajt, valamint beszélni akar az unió 2014-2020-as költségvetéséről, amelyből Szlovákia körülbelül 14 milliárd eurót meríthet.