2011. május 16., 14:57

Felnőtt férfiak a falfirkálók - Elfogták a tetteseket

POZSONY, NYITRA. A rendőrség elfogta az érsekújvári falfirkálókat, akik a hétvégén magyar- és zsidó ellenes jelszavakat fújtak a házak falára. A városban és országszerte nagy felháborodást váltott ki az eset, az MKP feljelentést tett az ügyben.

Nem tinédzserek, hanem felnőtt férfiak vetemedtek nemzeti uszításnak minősülő bűncselekményre, amiért akár nyolc év börtönbüntetést is kiszabhat a bíróság. A 33 éves Marián és a 28 éves Denis összesen 12 házra írt magyargyalázó és zsidóellenes, fasiszta feliratot Érsekújvár három utcájában. A kiszabható büntetés 4-től 8 évig terjedő szabadságvesztés – mondta Renáta Èuháková, a rendőrség nyitrai kerületi szóvivője.

A Magyar Koalíció Pártja hétfőn közzétett nyilatkozatában rámutatott: a múlt héten országszerte megjelent provokatív SNS-es óriásplakátok után Érsekújvárban borzolják a kedélyeket nemzetgyalázó feliratok. "Nem véletlen a hely és az időzítés, hiszen a közelgő népszámlálás alkalmával éppen Érsekújvárban alakulhat ki egy olyan helyzet, melynek következtében az ottani magyarság részaránya a 20 százalékos küszöb alá szorulhat" - írta a magyar párt május 13-án kibocsátott nyilatkozatában, és a nemzetgyalázó feliratok ügyében feljelentést tett ismeretlen elkövető ellen az érsekújvári járási ügyészségen. Az MKP a tettesek személyének kiderítését üdvözölte.

A magyar párt bátorságra és elszántságra szólította fel nemcsak az érsekújváriakat, hanem nemzeti közösségünk valamennyi tagját, hogy a provokációk ellenére is büszkén vállalják anyanyelvüket, nemzetiségüket és vallási hovatartozásukat.

 

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.