Felmérés – Procházka pártja bukórepülésben

Második helyen 16,2 százalékos szavazati aránnyal a Szabadság és Szolidaritás (SaS) végzett volna, a harmadik helyet pedig a voksok 13,7 százalékával a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) szerezte volna meg. Ismét parlamenti párt lenne a Kotleba - Mi Szlovákiánk Néppárt (Kotleba - ¼SNS) is, mely a szavazatok 10,9 százalékát szerezné meg, az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (O¼aNO) - Új Többség (NOVA)a szavazatok 6,9 százalékával, a Most-Híd 6,5 százalékos szavazati aránnyal, valamint a Család vagyunk - Boris Kollár, mely a voksok 5,4 százalékát szerezte volna meg.
A parlamenti küszöb előtt végezne a Kereszténydemokrata Mozgalom (4,4 %), a Magyar Közösség Pártja (3,8 %), a #Háló (#Sie), mely csupán a szavazatok 1,8 százalékát szerezné meg,valamint Szlovákia Kommunista Pártja (KSS) a voksok 0,6 százalékával, a Zöldek Pártja (Strana zelených) 0,3 százalékos választási eredményével, a SKOK (0,3 %), az Esély (Šanca) 0,1 százalékos szavazati aránnyal, illetve az Ellenállás - a Munka Pártja (Vzdor - strana práce) és a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió - Demokrata Párt (SDKÚ-DS) egyaránt 0,1 százalékos eredménnyel.
A márciusi parlamenti választások óta leginkább az SNS népszerűsége nőtt, mégpedig 5,1 százalékponttal, az SaS-é 4,1 százalékponttal, Kotleba pártjáé pedig 2,9 százalékponttal. Az ellenzéki pártok szavazóbázisa viszont csökkenő tendenciát mutat, a csökkenés az O¼aNO-NOVA esetében a legmagasabb, 4,1 százalékpont. Komoly, 3,8 százalékpontos csökkenést könyvelhet el a kormánypárti #Sie is.
A felmérés során a megkérdezetteknek az alábbi kérdésre kellett válaszolniuk: "A közelmúltban zajlottak a parlamenti választások, ha most ismét kiírnák, a véletlenszerűen felsorolt politikai pártok közül melyik pártot vagy mozgalmat választaná?". A válaszadók 9,1 százaléka egyáltalán nem járulna az urnákhoz, 6,5 százaléka nem tudta megmondani, kit is választana. 3,7 százalékuk pedig visszautasította a válaszadást.