2013. november 26., 16:02

Fellebbezett az ügyész Ján Slota büntetése ellen

CSACA. Fellebbezést nyújtott be a Csacai Járási Ügyészség ügyésznője a Ján Slota ügyében hozott ítélet ellen.

A Szlovák Nemzeti Párt (SNS) volt elnökét a Csacai Járásbíróság függőséget okozó szer hatása alatt elkövetett veszélyeztetés miatt ítélte el.

A Csacai Járásbíróság bírája ma megerősítette korábbi határozatát, melyet szeptemberben per nélküli eljárásban hozott meg. Ennek értelmében Ján Slota 5000 euró pénzbírság befizetésére köteles. Ha ezt nem teszi meg, három hónapra rács mögé kell vonulnia és 16 hónapra eltiltják a gépkocsivezetéstől.  Az illetékes járásbíró a vádlott nélkül zajló  főtárgyaláson kijelentette: a bizonyítási eljárás semmi újra nem világított rá,  ezért nem látott okot az előzetes határozat megváltoztatására. A Csacai Járási Ügyészség ügyésznője ma súlyosbításért fellebbezett.

A szélsőséges kijelentéseiről elhíresült Ján Slotát azért ítélték el, mert május 9-én, egy közúti ellenőrzés során Csacán (Èadca) elutasította az alkoholtesztet és a vértesztet, ami Szlovákiában büntetést von maga után.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.