Előbújt Slotából az üzletember
„Csak a hülye nem venne aranytraktort a rendes traktor áráért, hogy aztán beolvaszthassa,“ - közölte a platina-ügylet kapcsán Ján Slota. Elismételte, amire előtte már sokan rámutattak: a korábban állami vagyonként számon tartott platinát nem a fémértéke, hanem a hasznosítása szempontból becsülték fel. „ A platina a legdrágábban eladható fémek közé tartozik, nem lehet műanyagként kezelni“ bölcselkedett az SNS elnöke.
Slota arról az esetről beszélt, amelyre október közepén derült fény. Bizonyítást nyert, hogy 63 ezer grammnyi, rhodiumot tartalmazó platinát adott el az állami tartalékalap 667 ezer euróért a Heneken cégnek, de szakértők szerint ennek akár a négyszereséért is értékesíthette volna a feleslegessé vált árut. Az állam 1, 5 millió eurót veszített a számára előnytelen tranzakción.
„A jelenlegi kormány idején rengeteg „megacsalás“ történt. És ez még csak a jéghegy csúcsa, még nem ástunk mélyebbre. A politikájukban a kéz kezet mos elve működik. A médiák is csak a műbotrányokat hozzák nyilvánosságra“ - hangoztatta a nemzeti politikus, akinek a pártja legutóbbi kormányzása idején szintén a média figyelmének kereszttüzébe került több nagy összegű korrupciós botrány miatt.
Ezek a botrányok késztették a jelenlegi kormányt arra, hogy szigorítson az állami vagyon értékesítésének szabályain. Szlovákiában újabban a törvény előírja, hogy az állami vagyont elektronikus aukción kell értékesíteni. Az új szabályozás január 1-én lép érvénybe. Ettől kezdve a 10 euró feletti értékű vagyont csak szigorított elektronikus aukción lehet majd eladni.