Elaludt a sofőr, letért az útról
Szombaton reggel Tornán egy gépkocsi letért az útról és több létesítménynek is nekihajtott. Az eddigi vizsgálatok szerint egy 24 éves férfi vezette a Peugeot Boxer típusú járművet és Gömörhorkára tartott további hat személlyel.

Feltehetően elaludt a kormánynál és áttért a szembejövő sávba. Száz méter után egy reklámtáblának hajtott, majd egy családi ház betonkerítésének csapódott, amelyet áttört és végül egy tűzifatárolónak ütközött. A balesetben valamennyien megsérültek, a gépkocsivezető és további két személy súlyosan, őket kórházba szállították.
A furgonban hat szlovák állampolgárságú férfi és egy magyarországi nő utazott, feltehetően magyarországi munkahelyükről tartottak a Rozsnyói járásba. Az anyagi kárt mintegy 11 ezer euróra becsülik. A baleset okait egyelőre vizsgálják.