Dzurindát sokkolja a lehallgatási botrány
Mikuláš Dzurinda külügyminiszter az üggyel kapcsolatban a TASR-nak elmondta: „Annyira sokkolónak tartom, hogy nem is akarom elhinni!“. Arra a kérdésre, hogy az SDKÚ-DS fogja-e javasolni ¼ubomír Galko védelmi miniszter esetleges személyi felelősségének a kivizsgálását, csak megismételte az előző kijelentését: „Amit hallottam és láttam, annyira vad, hogy számomra hihetetlen“. Ugyanakkor megüzente Galkonak és a Szabadság és Szolidaritás Pártjának: most rajtuk a sor, hogy az üggyel kapcsolatos hivatalos álláspontjukat közöljék!
Milan Žitný biztonságpolitikai szakértő szerint az újságírók lehallgatása sérti a törvényeket. Erről a 2003-ban elfogadott 166-os, lehallgatásokat szabályozó törvény is rendelkezik. A sajtótörvény ugyanakkor kimondja, az újságíróknak lehetnek titkos fottásaik és informátoraik. Mint mondta: az esetleges lehallgatások Ga¾ko védelmi miniszter tudta nélkül nem történhetnek meg, azokról a Katonai Elhárítás egyedül, önkényesen nem dönthetne!
¼ubomír Ga¾ko védelmi miniszter pedig az egyik közösségi hálón azt hangsúlyozta: „A Katonai Elhárítás nem rendelkezik saját lehallgató rendszerekkel. A rendőrség lehallgató készülékeit pedig csak a törvény által előírt esetekben (így az állam biztonságának veszélyeztetése vagy súlyos bűnögyek leleplezése esetén), bírói engedéllyel használhatja“.
2003-ban hasonló híresztelések borzolták a kedélyeket. Akkor Pavol Rusko pártelnöknek (ANO) a Sme napilap szerkesztőjével folytatott beszélgetését hallgatták le.