2017. május 20., 17:06

Családi vállalkozásokkal a magyar megmaradásért

A „2017 a külhoni magyar családi vállalkozások éve“ program Rimaszombatban zárta Kárpát-medencei körútját. A szakmai tartalom, vagyis a vállalkozásfejlesztési ismeretek, trükkök, praktikák mellett a kapcsolatépítésre is lehetősége nyílt a több mint 100 megjelent vállalkozónak.
201705201710250.nagy1.jpg
Galéria
+3 kép a galériában

„Azt látjuk, hogy mindenki tele van kérdéssel, mind a családi vállalkozások, mind a vállalkozásfejlesztés tekintetében, és ami nagyon jó, a  régiófejlesztéssel kapcsolatban is“ – mondta a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága képviseletében  Hajnal Virág stratégiai főreferens. Előremutatónak nevezte, hogy a vállalkozások elsősorban nem egymás versenytársai akarnak lenni, hanem abban gondolkodnak, „hogyan tudnak együttműködni, hogyan tudják a szolgáltatásaikat összehangolni és hogyan tudnak egy olyan közös projektet megvalósítani, amellyel családjaik megélhetését, szülőföldön maradását segíthetik elő.  Ezt mindig olyan jó megtapasztalni valamennyi külhoni magyar régióban.“

Komáromtól egészen a keleti végekig valamennyi régióból érkeztek vállalkozók a rimaszombati rendezvényre, ahol a nemrég megalakult Szlovákiai Magyar Fiatal Vállalkozók Szervezetéről is tájékoztatást kaptak.

A szervezet képzésein egyre több vállalkozó vesz részt, a rimaszombati találkozón is száz körül jár a résztvevők száma,  mondta portálunknak Iván Tamás, a Szlovákiai Magyar Fiatal Vállalkozók Szövetségének elnöke. „Ez arra enged következtetni, hogy van értelme ennek a programnak, és hogy jó úton halad a program. Rengeteg vállalkozó megosztotta velem a tapasztalatát, hogy ezekből a körutakból nem csak információt tudhatnak meg, hanem a kapcsolati tőkéjüket is tudják bővíteni. A szakmai tapasztalatszerzést segítik elő a műhelymunkák és az egymásra épülő előadások.

Szavait megerősíti a program stratégiai főreferense, Hajnal Virág, aki szerint az is fontos céljuk, hogy a vállalkozókkal tudatosíttassák: „kulcsszerepet játszanak az otthonmaradásban és boldogulásban, hiszen  ha valaki családi vállalkozásban gondolkodik, vagy a vállalkozását családiasítani  szeretné, azzal a hosszú távú növekedésben, a hosszú távú otthonmaradásban gondolkodik, s nem a gyors haszonszerzésen töri a fejét“.

A családi vállalkozások támogatásra idén mintegy 600 millió Ft áll majd rendelkezésre, a kezdők és a fiatal vállalkozók együttműködésére pedig 230 millió forintot különítettek el. A pályázati feltételek előreláthatólag júniusban lesznek ismertek.

201705201710250.nagy1.jpg
Galéria
+3 kép a galériában
Megosztás