2014. augusztus 3., 13:08

Bugár: a kisebbségek gazdagítják az államot

POZSONY. Attól függetlenül, hogy ez valakinek tetszik vagy sem, a kisebbségek mint olyanok gazdagítják az államot – jelentette ki Bugár Béla, a Most-Híd elnöke. Hozzátette, amennyiben a kisebbségek gazdagítják az államot, akkor attól bizonyos mértékű támogatásra is szükségük van, hogy képesek legyenek megőrizni identitásukat.

„Éppen ezért a nyelvi jogok, a kultúra és az oktatás területén önkormányzati rendszer kialakítása szükséges, hogy a kisebbségek rendelkezhessenek azon dolgok felől, amelyek összefüggésben állnak társadalmi közösségükkel és identitástudatuk fejlesztésével” – hangsúlyozta a Most-Híd elnöke.

Bugár szerint minden szlovákiai magyarnak tudatosítania kell, hogy lélekszámunk sohasem lesz akkora, hogy maguk hozhassunk döntéseket. „Kommunikálnunk kell azokkal, akikkel lehet. Azokkal, akik a kölcsönös kommunikáció révén megértik érdekeinket” – jelentette ki.

A pártelnök elmondása szerint Dél-Szlovákiában az a hír járja, hogy a Most-Híd elszlovákosodik, míg északon úgy beszélnek róluk, mint magyarokról. „Az előítéleteket nehéz lerombolni. Munkánk eredményeire kell tekinteni. Ha valaki azt állítja, hogy semmit sem értünk el, az hazudik. Egyedüli pártként képviseljük a törvényhozásban a kisebbségek érdekeit. Meggyőződésünk, hogy mindezt úgy a kisebbségek, mind Szlovákia egésze érdekében tesszük” – szögezte le Bugár Béla.

Megosztás