Az Alkotmánybíróság elutasította a Denník N panaszát

A lap kiadója, az N Press társaság szerint megsértették a Szlovák Köztársaság Alkotmányába (ÚS SR) foglalt jogait, továbbá Az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló egyezmény és A polgári, politikai, jogi, gazdasági és kulturális jogokról szóló nemzetközi egyezmény által garantált jogait, valamint a szlovák alkotmány által garantált vállalkozási jogát.
A kormány 2015. május 11-i állásfoglalásában kijelentette, hogy nem fog kommunikálni az adott napilappal, mivel a napilap elfogult információkat közöl a kabinet munkájáról.
A Denník N és a Sme napilap még 2015 áprilisában közösen panaszt nyújtottak be a Szlovák Köztársaság Sajtótanácsához, amelyben leírták, hogy a kormányfő, illetve a Szlovák Köztársaság Kormányhivatal nem adnak tájékoztatást a két napilap újságíróinak. A sajtótanács az év végén úgy döntött, hogy a Szlovák Köztársaság Kormányhivatal megsértette a sajtószabadságot, mivel korlátozta az újságírók információkhoz jutását, és a sajtótanács a kormányhivatal eljárása miatt komoly aggodalmát fejezte ki. A kormányhivatal úgy reagált, hogy az összes médiával való kommunikációja során az érvényes jogszabály értelmében jár el.