A Most-Híd jelentős adományt kapott
Az adományozó Schill házaspár hölgytagja az Aktuálne.sk –nak elmondta: „A férjemmel azért döntöttünk az ajándékozás mellett, mert közeleg a választás, és másképen nem tudunk realizálódni a pártban" - mondta. Nem zárta ki, hogy a jövőben fokozottabban is bekapcsolódik a pártmunkába.
Czuczor Nóra, a megajándékozott párt szóvivője azt állította, hogy a Most-Híd által kapott valamennyi ajándékról tájékoztatják a nyilvánosságot. Idén eddig hozzávetőleg 43 ezer eurónyi adomány került a pártkasszába.
A hazai ajándékozási ranglista 2. helyezettje a Szabadság és Szolidaritás (SaS), amely idén 22 ezer eurót kapott több parlamenti képviselőjétől, köztük Juraj Drobától, Jaroslav Sujától, Martin Poliaèiktól, Juraj Miškov gazdasági miniszter pedig áprilisban 100 ezer eurót kölcsönzött a pártnak.
Az SDKÚ-DS idén két ajándékozót tart nyilván: 2 ezer eurót Igor Kucej pártpénztáros, 1100 eurót pedig Eugen Jurzyca oktatásügyi miniszter adományozott kedvenc pártjának.
A kereszténydemokraták idén csak egy, de annál nagyobb ajándékot kaptak, Pavol Guregától (Ólubló) 70 eurót.
Az ellenzéki pártok közül a Smer-SD, a parlamenten kívüli ¼S-HZDS és a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) nem tart nyilván ajándékozót. Éppen Meèiarék pártjának készpénzajándékai miatt kellett nemrégiben módosítani a politikai pártok finanszírozásáról szóló törvényt.
„A KDH saját forrásokból, ajándékokból és banki hitelekből kívánja fedezni kampánykiadásait“ – nyilatkozta Matej Kováè szóvivő. Erik Tomáš, a SMER-SD szóvivője megemlítette, hogy a voksokért kapott pénzeszközökből, valamint hitelből állja majd a kampánykiadásokat. Jana Benková, az SNS szóvivője szerint a nemzetiek kampányukhoz hitelt vesznek fel.