A lakosság szerint romlik a helyzet Szlovákiában
A november 5-12. között megvalósult közvélemény-kutatás kérdezőbiztosai többek között a jelenlegi kabinet beiktatása után kialakult közhangulatot kutatták. A lakosság 75 százaléka gondolja azt, hogy a munkalehetőségek romlottak, 65 százalék vélekedik úgy, hogy a vállalkozói közeg rosszabb, 64 százalék vallja azt, hogy az egészségügy helyzete is romlott, 63 százalékot az államadósság, 62 százalékot pedig a korrupció és a politikai klientelizmus növekedése nyugtalanít.
Nincs jó véleménnyel a lakosság az igazságszolgáltatásról sem. Az emberek 53 százaléka úgy gondolja, hogy az igazságügy és a bíróságok tekintetében is negatív változások következtek be, 49 százalékuk szerint az alkotmány betartásával is baj van, 46 százaléknyian pedig az oktatásügy területén éreznek visszafejlődést.
A demokrácia, valamint az életszínvonal fejlődését, továbbá a romák és a lakosság többi része közötti viszonyt illetően a megkérdezetteknek nagyjából fele vallja azt, hogy semmi nem változott, s több mint 40 százaléknyian állítják, hogy a nevezett területekre inkább a helyzet rosszabbodása jellemző.