2016. május 15., 12:43

A csalók újra akcióba léptek – Behajtóknak adják ki magukat

POZSONY. Újra szélhámosok bukkantak fel Szlovákiában, akik különféle trükkökkel próbálnak pénzt kicsalni gyanútlan lakosoktól. Ezúttal az elektromos áram állítólagos hátralékát behajtó cégek képviselőinek adják ki magukat.
201605150919250.scam01.jpg

„Az elektromos áramot szolgáltató cég hátralékot tart nyilván az Ön áramszolgáltató cégével szemben (...), kérjük a tartozás maradéktalan megtérítését” – olvasható a csalók e-mailjében.

Egyúttal azzal fenyegetőznek, ha a tartozást nem fizetik ki, az áramszolgáltató lekapcsolja az áramot. „Haladéktalanul arra kérjük, kerülje el a fölösleges bonyodalmakat és a törvénnyel való összeütközést” - írja a magát Lívia Hnatovának nevező csaló az Inkaso Justitia a.s. behajtó cég nevében.

A Nyugat- és Kelet-szlovákiai Villamos Művek egyaránt elhatárolják magukat az esettől. Mint ahogy azt a Nyugat-szlovákiai Villamos Művek (ZSE) szóvivője, Michaela Dobošová az Aktuality.sk portálnak elmondta, cégük a tartozások behajtása végett semmiféle szerződést nem kötött az Inkaso Justitia céggel. „Ügyfeleinktől jó néhány bejelentés érkezett a nevezett céggel kapcsolatban” – erősítette meg az állítólagos cég jogsértő magatartásával kapcsolatos gyanút.Egyúttal azt tanácsolja, ha a vevőnek kétségei vannak, vegye igénybe a ZSE ügyfélvonalát vagy forduljon bizalommal annak vevőszolgálatához. „Gyanús magatartás esetében javasoljuk az ügyfélnek, forduljon a rendőrséghez” – tette hozzá a szóvivő.

Hasonló szellemben nyilatkozott a Kelet-szlovákiai Villamos Művek (VSE) is. Mint ahogy azt Katarína Šulíková, a vállalat kapcsolattartásért felelős szakembere elmondta, az e-mailt szélhámosságnak tartják, és felszólítják az ügyfeleket, hogy a pénzt semmi esetre se küldjék a feltűntetett bankszámlára. „A VSE a pénteki nap folyamán már kapcsolatba lépett néhány ügyféllel. Az ügyfélszolgálat telefonvonalának segítségével ellenőrizték a tartozások összegét, illetőleg magát a kézbesített e-mailt is” – magyarázta Šulíková.

Lukáš Berka, a FLOWii társaság munkatársa rámutatott, hogy a cég, amely mögé a csalók bújnak, nem létezik. „A nevezett társaság a cégjegyzék nyilvánosan is elérhető adatai szerint nem létezik. Az említett hátralékot tehát semmi esetre se fizessék ki!” – hangsúlyozta.

Megosztás