2025. április 25., 13:48

Vatikáni vélemény: Kiváló pápa lenne Erdő Péter

A Mandiner vette észre, hogy a spanyol médiában gyakran szereplő egyházi személy, Apeles atya amellett érvelt, hogy Erdő Péter lenne a legalkalmasabb Ferenc pápa utódának.

Erdő Péter
Fotó: MTI/Kovács Attila

A lap megjegyzi, a pápai utódlással kapcsolatban Apeles atya úgy fogalmazott, szeretné, ha a kiválasztott egykori „professzora”, Erdő Péter lenne.

Kánonista, jogtudós. Szerintem jó szervező. Azt hiszem, olyanra van szükségünk, aki ismeri a szakmát. Ő jó jelölt lenne

– jelentette ki.

Ahogy korábban írtunk róla, a világsajtóban az esélyesek között említik Erdő Pétert, akit a konzervatívok jelöltjének tartanak.

Ez lehet Erdő Péter neve, ha pápává választják

Az olasz Rainews szerint Erdő Péter Esztergom-budapesti érsek, bíboros, prímás megválasztása esetén a III. János Pál nevet veheti fel, amennyiben pápává választaná a konklávé. A hírportál szerint azért, mert Szent II. János Pál pápa kreálta Erdőt bíborossá annak idején. 

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.