Mit kell tudni a kampánycsendről? Nyilfa Pétert kérdeztük
Március 23-án ismételten urnákhoz járulunk - Nyilfa Péter jogászt az államfőválasztást megelőző kampánycsend szabályairól kérdeztük.

A kampánycsendet a választási kampányról szóló törvény szabályozza - húzta alá a szakértő.
Utóbbi esetében annyi az eltérés, hogy az eredményeket a többi szlovákiai választástól eltérően nem rögtön a szombati urnazárást követően ismerhetjük meg, hanem csak vasárnap, miután minden uniós tagállamban lezárult a voksolás - hangsúlyozta Nyilfa.
Az urnazárást követően újabb kampányidőszak indul, hiszen minden valószínűség szerint csak az április 6-i második fordulóban fog eldőlni, ki lesz Szlovákia új köztársasági elnöke - húzta alá Nyilfa Péter.
A kampánycsend idején a jelölteknek tilos bármilyen kampánytevékenységet folytatniuk akár egy másik jelölt ellen, vagy a saját megválasztásukért. Ugyanez a moratórium vonatkozik az írott és az elektronikus médiumokra is.
A közösségi média térhódítása miatt egyre nehezebb érvényre juttatni a kampánycsendet, ezért Szlovákiában is felmerült, hogy töröljék el a moratóriumot.
A szakértő ugyanakkor úgy véli, a moratóriumról rendelkező 2014-es jogszabályt valóban több ponton korszerűsíteni kell, hogy lépést tartson a közösségi média robbanásszerű térnyerésével.