Medárd napja van. Negyven napig ilyen esős idő lesz?
A hagyományos népi időjóslás szerint, ha e napon esik az eső, akkor a következő 40 napban is esni fog. Ha nem, akkor pedig 40 napos szárazság várható.

Hogy miért kötődik a fönti időjóslás épp Medárd napjához?
Szent Medárd frank származású katolikus püspök volt, a flandriaiak megtérítője a VI. században (a pikárdiai Salencyben született 456 körül és Noyonban halt meg 545-ben a mai napon).
Legendája az esőzéssel kapcsolódik össze. Gyermekkorában egy feje fölött szálló sas védelmezte őt az esőtől, felnőtt korában pedig, amikor egy duhaj, mulatozó társaságot nem tudott szép szóval megfékezni, esőért fohászkodott, és a lezúduló, 40 napig tartó eső véget vetett a tivornyának.
Mint minden legendára és népi hiedelemre, a mai és a közeli napok időjárására is van természettudományos magyarázat:
De lássuk azt is, mit jelez előre a meteorológiai intézetünk!
Az egész ország területén felhős ma az idő, és sok helyen lehet számítani záporokra, zivatarokra.
Csütörtökön és pénteken is még nagyrészt esős idő lehet, és közben megélénkül a szél is.
Aztán szombattól szárazabb és kissé melegebb idő jön.