Magyar Szövetség: A gyűlölet nem pálya! – VIDEÓKKAL
A Magyar Szövetség pártja elkészítette és kedden a pozsonyi parlament iktatójába juttatta azt a törvénymódosító-javaslatot, amelynek elkészítését még március elején jelentették be, miután egy pozsonyi atrocitás során késes támadás ért egy magyarul beszélő fiatalembert.

Ahogy azt Őry Péter, a párt alelnöke elmondta, a sportesemények rendezéséről szóló törvény módosítását szeretnék elérni, ugyanis ez a jogszabály, bár már több mint egy évtizede létezik, nem tartalmazza a sértő kifejezéseket tartalmazó rigmusok, tömeges bekiabálások tiltását.
A párt most elkészítette azt a törvénymódosítási javaslatot, amely elfogadása esetén kiterjeszti a jogszabály hatását ezekre a negatív jelenségekre is. A Magyar Szövetség a javaslatot most eljuttatja minden parlamenti párt elnökéhez, illetve parlamenti frakciójának vezetőjéhez, azzal, hogy kidolgozott javaslatukkal együttműködést ajánlanak ezeknek a pártoknak, amennyiben azok támogatólag állnak a törvény módosításához.
A javaslatot kidolgozó jogász, Nagy Dávid azzal kezdte rövid törvényismertetését, hogy elmondta, van egy a szívéhez nagyon közel álló szlogen, a „Gyűlölet nem pálya!”, amely mondhatni, a pozitív ihletője volt ennek a törvénymódosító javaslatnak.
Céljuk az, hogy kihágásnak minősüljön a rasszista, vulgáris, alázó vagy a jó közerkölcsöt sértő szavak vagy rigmusok kiabálása vagy az ilyen jellegű buzdítás is, vagy az olyan szavak vagy rigmusok is, amelyek az emberi jogok és szabadságok ellen irányulnak vagy más embercsoport ellen irányuló gyűlöletre, hátrányos megkülönböztetésre buzdítanak faji, nemi, nemzeti vagy etnikai alapon, illetve vallási hovatartozás alapján.
A javaslat megtiltaná a többi résztvevő sértegetését, provokálását, akár verbálisan, akár gesztusokkal. A jogász szerint, ha a törvény tartalmazná ezeket a kihágásokat is, az könnyebbé tenné a törvény gyakorlati alkalmazását is. A törvény jelenleg is érvényes szankciói általában pénzbeli büntetéseket vagy sportesemények látogatásától való eltiltást jelentenek.
Őry Péter annyit tett még hozzá, hogy 35 évvel a rendszerváltás után el kellene jutnunk oda, hogy az egymás iránti tiszteleten alapuljon a társadalom építése, nemzetiségre való tekintet nélkül, s ebbe az egyes mérkőzéseken elhangzó, egymást gyalázó rigmusok nem férnek bele. Elmondta, hogy kíváncsian várják a visszajelzéseket a parlamenti pártoktól.
Mintegy a demokrácia próbája is lehet ez, hiszen amikor a gyűlöletet tettek is követik, az teljesen elfogadhatatlan. Ha a politika nem lép egy ilyen helyzetben, akkor valamilyen baj van a társadalmi és a demokratikus értékrenddel és a párt erre szeretne rámutatni.
Őry Péter és Nagy Dávid ezután a parlament iktatójában leadta a pártok elnökeinek és parlamenti frakcióvezetőinek címzett leveleket.