Két felvidéki produkció A Dal 2025 döntőjében!
A Dal című produkció Magyarország egyik legjelentősebb zenei tehetségkutató műsora, amely évről évre felfedezi és bemutatja a magyar könnyűzenei színtér legígéretesebb előadóit. A show látványos színpadképpel, élő zenekari kísérettel és szakmai zsűri értékelésével zajlik, miközben a közönség is aktívan részt vehet a győztes kiválasztásában.

A Dal 2025 döntőjébe két felvidéki produkció is bejutott, kiemelve a szlovákiai magyar zenei tehetségek sokszínűségét és magas színvonalát.
Pál-Baláž Karmen és Patocska Olivér – Álmok
A rozsnyói származású Pál-Baláž Karmen és Patocska Olivér duettje múlt héten, az Álmok című dallal jutott be a zsűri jóvoltából a döntőbe. A szerzemény már a válogatók során felkeltette a zsűri és a közönség figyelmét. Az elődöntőben a dalt népzenei feldolgozásban adták elő, melyben Szarka Tamás volt segítségükre. Magyar és szlovák népi hangszerek ötvözésével egyedülálló hangzást hoztak létre. A produkcióban közreműködött Ulbrik András Márk, a rozsnyói Sajó Banda cimbalmosa, valamint Filip Kluknavsky és Richard Kompuš, akik gitáron és nagybőgőn kísérték az előadókat.
Felvidéki Jazz Land – Kicsikém
A Felvidéki Jazz Land formáció a Kicsikém című dallal nyerte el a zsűri tetszését. A második válogatóban előadott produkciójuk kiemelkedett a mezőnyből, és második helyen, azaz egyenes ágon jutottak tovább. Az elődöntőben a dalt swing stílusban adták elő Gájer Bálint közreműködésével, ami tovább növelte a produkció dinamizmusát és különlegességét. Ezt emelte ki a zsűri, Gubík Petra szavaival élve:
A Dal 2025 döntője
A döntőben mindkét felvidéki produkció a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának kíséretében lép színpadra, ami tovább emeli az est színvonalát. A verseny tétje a Magyarország dala cím elnyerése, valamint lemez- és klipkészítési lehetőség a közmédia támogatásával. A döntőbe jutott nyolc produkció közül a zsűri és a közönség közösen választja ki a győztest.