Gubík László: Segítünk a gazdáknak a bajban – VIDEÓKKAL
Közvetlenül a gazdák, az önkormányzatok, az állatorvosok és más érintettek és szakmabeliek bevonásával tájékozódik a Magyar Szövetség a száj- és körömfájásjárvány kihatásairól, s teszi ezt azért is, mivel felvidéki, s azon belül is a magyar lakta vidékek problémájáról van szó, amelyet nem lehet íróasztalból elővett elképzelésekkel megoldani – mondta Gubík László a Magyar Szövetség elnöke, a kedden este véget ért egyeztetés után.

Az eseményre a járvány egyik gócpontjában, Csiliznyáradon, az ottani községi hivatalban került sor, s amelyen a magyar párt képviseletében Gubík mellett ott volt még Őry Péter alelnök is.
Ekkor a két pártvezető már túl volt egy délutáni, online értekezleten, ahol nemcsak a Csallóköz, hanem a tágabb déli országrész érintettjeit tájékoztatták a járvánnyal valamilyen módon érintett települések, hogy milyen tapasztalatokat szereztek a legutóbbi néhány nap során, mekkora a baj, illetve, hogy az elkövetkező napokban milyen feladatok elé néznek.
A csallóköznyáradi találkozón pedig helyi gazdákkal, illetve Nyárad és Medve önkormányzati vezetőivel találkoztak. Gubík László a tanácskozások után hangsúlyozta, hogy a Magyar Szövetségnek a legkisebb szándéka sincs bármiféle politikai tőkét kovácsolnia ezen aktivitásaival, s céljuk elsősorban az, hogy jelezzék az érintettek felé, hogy a párt készen áll bármilyen segítséget megadni vagy megszervezni, amelyre lehetősége nyílik és azt az érintettek igénylik.
Gyakorlati példája ennek az a szerdán már valóssá váló segítség, amelynek során a Magyar Szövetség az egyik leginkább fogyó anyagból, a fertőtlenítőből biztosított utánpótlást a magyar kormánynál közbenjárva, amelynek eredménye, hogy ezer liter fertőtlenítő koncentrátum érkezik a Csallóközbe, és amelyet az érintettekkel való konzultáció után kerül majd az a legmegfelelőbb helyszínekre, nem csak a magyar gazdákat, hanem Szlovákia gazdaságát is segítve.
Ahogy Gubík és Őry elmondták, a gyors segítség Semjén Zsolt és Nagy István kormánytagok hathatós támogatásának is az eredménye. A párt viszont nem szeretne megállni a tárgyi segítség szervezésénél, nagy potenciált lát abban, hogy a magyarországi járványkezelési friss tapasztalatok minél előbb megtalálják Szlovákia irányába is az utat és ugyanúgy oda szeretnének figyelni arra, hogy a járvány lezajlása után a kárpótlás és az újrainduló termelés támogatása is a legmegfelelőbb módon, a gazdák érdekeit figyelembe véve folyjék majd.
Lukács József, Csiliznyárad polgármestere elsőként azt emelte ki, hogy köszönettel tartozik azért, hogy vannak olyan szervezetek, amelyek közvetlenül megkérdezi az önkormányzatot és a gazdákat, hogy „hogy is vagyunk.”
A mögöttük levő hétvége, illetve az azt megelőző napok ugyanis ráébresztették a lakosságot, hogy olyan valós problémával is állnak szemben, amelyről először a legalapvetőbb információkkal sem rendelkeztek. Elkezdődött az a folyamat, amelynek az elején ilyenkor ismét az önkormányzatok állnak, illetve a krízisstábok, s a polgármester külön kiemelte az önkéntes tűzoltók szerepét, akik a kezdetektől kivették a részüket a segítő munkából.
A polgármester nagyon perspektívnek látta a gazdák szempontjából is, hogy a Magyar Szövetség jelezte, hogy az újjáépítés során is szeretne megadni minden segítséget, amelyre erejéből és lehetőségeiből telik.
