Forró: előrelépés, hogy a CSEMADOK alanyi jogon kap támogatást
Pozitívan értékeli Forró Krisztián, a Szövetség elnöke, hogy a törvényhozás ma elfogadta a CSEMADOK-törvényt. Ennek értelmében a legnagyobb felvidéki magyar kulturális szervezet éves szinten alanyi jogon 300 ezer euró támogatásra lesz jogosult.

"Pozitívan értékelem, hogy a jelenlegi parlament hosszú-hosszú idő után végre napirendre tűzte a Csemadok finanszírozásának kérdését – nyilatkozta a ma7-nek Forró Krisztián, a Szövetség elnöke. – Annál is inkább, mert a törvénytervezet alapgondolata Berényi Józseftől, a Szövetség MKP-platformájának elnökétől indult ki."
"A végeredménnyel viszont nem lehetünk elégedettek, hiszen a ma elfogadott törvény értelmében az állam a mintegy 50-ezer tagot számláló szervezetnek havonta 25 ezer eurónyi juttatást szán! – hívta fel rá a figyelmet. – Ez még a támogatás megszüntetését megelőző időszakok támogatásának mértékét sem éri el."
Bárdos Gyula, a CSEMADOK elnöke is nyilatkozott a törvény kapcsán.
A törvényjavaslatot beterjesztő Gyimesi György parlamenti képviselővel készített interjúnkat itt nézhetik meg.