Érsekújvárott és Párkányban is maradt a polgármester
Az Érsekújvári járásban 16 polgármesteri posztot sikerült a Szövetségnek megszereznie. A két magyarok lakta városban viszont jelöltje se volt a Szövetségnek.

Mindkét városban elég nagy volt az apátia, csakúgy, mint az ország más magyarlakta részein. Újvárban a választók 35 százaléka járult az urnákhoz, Párkányban 33 százalék.
Érsekújvár polgármesterét Klein Ottokárt a Szövetség is támogatta és sikerült is újráznia. Elkeseredésre az adhat okot, hogy a Szövetség 5 képviselőjelöltje közül senkinek se sikerült bejutnia a testületbe.
– mondta el Klein Ottokár.
Berta Zoltán a Szövetség érsekújvári alapszervezetének elnöke több mindenben látja a sikertelenség okát. „Az csak természetes, ha egy szavazókörzet lenne, sokkal nagyobb eséllyel jutnának be magyarok a testületbe, de emellett az eredményekből az is egyértelműen kiderül, a függetlenek taroltak. Az embereknek elege lett a pártok viaskodásából, a „függetlent” varázsszónak, a szabadság szinonimájának gondolják. A legtöbben nincsenek tisztában a képviselő-testület működésével, s azzal, mit tud tenni egy független. Ha át akar ültetni valamit, maga mellé kell állítani további tíz embert, s ha ez sikerült, majd tőle is elvárnak ezt-azt. Az eredményekből látszik, az emberek keresik a magyar neveket, be is jutottak eddig eléggé ismeretlen emberek, csak azért, mert függetlenként indultak. A jövőben a választóknak a pártpolitika lényegét érthetően és sok helyen el kell mondanunk” – nyilatkozta Berta Zoltán.
A határ menti városban immár harmadik ciklusát kezdte meg a függetlenként indult Szabó Eugen. Emellett érdekesen alakult a képviselő-testület felállása – a Szövetség 9 képviselőjelöltje közül heten kerültek be a testületbe, többséget szerezve a 13 tagú városi tanácsban.
Ezzel kapcsolatban id. Fekete László a Szövetség párkányi szervezetének elnöke kifejtette, az összefogás érdeme, hogy a lakosok széles körét meg tudták szólítani.
– emelte ki az elnök.