2025. április 28., 10:10

Enyhülnek a száj- és körömfájás miatt bevezetett szigorítások

Az Állami Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Felügyelet (ŠVPS) bejelentette, hogy hétfőtől enyhülnek a száj- és körömfájás miatt bevezetett intézkedések.

száj - körömfájás - figyelmeztető tábla
Fotó: ma7

A földművelési minisztérium tájékoztatása szerint Trencsén, Zsolna, Besztercebánya, Eperjes és Kassa megyében a betegség által veszélyeztetett állatokat mostantól bizonyos feltételek mellett más gazdaságokba és legelőkre is át lehet szállítani. Eperjes és Kassa megyében a cirkuszok és az állatkertek is látogathatóak lesznek.

Az állatkertekbe érkező személyeket és a járműveket a belépéskor és a kilépéskor fertőtleníteni kell, az emberek be- és kilépésekor kézfertőtlenítésre is szükség van. Az állatokat nem szabad a látogatóknak megérinteni és etetni.

Az átszállított állatoknak rendelkezniük kell a Regionális Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hivatal (RVPS) igazolásával, illetve szükségesek a negatív teszteredmények. Az állatoknak olyan tenyészetből kell közvetlenül származniuk, ahol legalább 30 napot tartózkodtak. Ha az állatokat legeltetni viszik, nem szükséges vérvizsgálat, ha a legeltetés során nem kerülnek kapcsolatba más tenyészetből származó állatokkal.

A szállítási eszközöket minden esetben tisztítani és fertőtleníteni kell. Külföldre kivinni és gyűjtőközpontokba szállítani kizárólag akkor lehet az állatokat, ha azok vágóhídra mennek.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.