Dagad a botrány: Kiszivárgott a SIS-székházi titkos tárgyalásról készült jelentés
Amiről két ember tud, az már nem titok. Amiről egy egész parlament, az meg már fenn is van az interneten...

Szombaton délután a nemzetbiztonsági hivatal közleményére hivatkozva a DenníkN írta meg, hogy kiszivároghatott a két héttel ezelőtti, nagy botrányt kiváltó, SIS-székházi találka leirata.
A portál azt írja, a Vladimír Pčolinský őrizetbe vétele után a SIS élére kinevezett Michal Aláč által a parlamentbe küldött jelentést egy ismeretlen személy lefényképezhette. Ezek a felvételek keringenek most az interneten.
Kicsit faramuci módon a nemzetbiztonsági hivatal, akaratán kívül is megerősítette a felvételek valódásigát, ugyanis saját közösségi oldalukon(!) kiadott közleményükben arról írnak, a jelentés titkosított információkat tartalmaz, ezek terjesztését pedig a törvény bünteti.
A DenníkN azt írja, a jelentésből világosan kiderül, amit már több parlamenti képviselő is belengetett, hogy a legnagyobb korrupciós ügyek felderítése során több esetben tulajdonképpen univerzális tanúkat hallgattak meg, akik megrendelésre hazudtak a kihallgatásokon. A jelentésben az áll, számos meghallgatott tanú szavahihetőségéhez férhet így kétség. Hogy konkrétan mely ügyekről van szó, nem tudni, mindenesetre könnyen előfordulhat, hogy a közeljövőben számos vád omlik össze a szemünk láttára, ha kiderül, hamis tanúvallomásokra épültek.
A jelentésből ráadásul kiderül, hogy a titkosszolgálat úgy véli, a tanúkat
jó eséllyel rendőrök motiválják, tőlük kapják a megrendelést és a jutalmat.
Hogy ezeket a hatósági személyeket ki pénzeli, ki utasítja, az a jelentésből nem derül ki. A DenníkN azt írja, a belügyi tárcánál már el is indult egy vizsgálat ezzel kapcsolatban.
Érdekes jelenség, jegyzi meg a portál, hogy a SIS állítása, mely szerint a tárgyalás során a tanúk vallomásait valakik összehangolják, koordinálják, az elmúlt 15 év nagy maffiapereinek szinte mindegyikében megjelent mint a vádlottak ügyvédjeinek tipikus érvelése.
Peter Kysel, a különleges ügyészi hivatal ügyésze határozottan cáfolta, hogy a vizsgálatok során bárki manipulálná a tanúk vallomását. Úgy fogalmazott:
Kysel hozzátette, rég nem látott szándék tapasztalható arra, hogy az országot, ahogy ő fogalmazott, "a mi embereink" időszakába fordítsák vissza. Ezek az ügyek a legfelsőbb körökbe nyúlnak. A félelem, hogy milyen magasra jutnak a botrány hullámai, sokakat arra sarkall, hogy azokat a
A kiszivárgott jelentést a szerdai titkosított parlamenti ülésen Boris Kollár olvasta fel a jelenlévő képviselőknek. Ezt követően a parlament, hathatós kormánypárti támogatással, megszavazta, hogy a jelentésben leírtakkal kapcsolatban kérdezzék meg az éppen rács mögött lévő Vladimír Pčolinskýt. A volt SIS-igazgatót végül nem sikerült elhozni a parlamentbe, az ülés megszakadt.