Bemutatkoztak a Magyar Közösségi Összefogás jelöltjei Tornalján
Tornalja városa második alkalommal adott otthont a Gömör - Nógrádi Összetartozás Napja elnevezésű rendezvénynek, amelyen ezúttal a februári parlamenti választások során a Magyar Közösségi Összefogás listáján induló jelöltek is bemutatkoztak.

Az eseményre zsúfolásig megtelt a helyi művelődési központ színházterme, amelynek színpadán Kristóf Áron néptáncos, a Fölszállott a páva tavalyi különdíjasának fellépésével vette kezdetét a kultúrműsor.
A korábbi évek helyszínei - Pelsőc, Feled és Fülekpüspöki - után a rendezvénysorozat visszatért Tornaljára, ahol Szögedi Anna polgármester immár másodszor köszöntötte a résztvevőket házigazdaként.
– mondta.
A polgármester asszony az összefogás ékes példájaként felidézte az 1998-as parlamenti választások eredményét, amikor az akkori MKP csaknem 307 ezer szavazattal a negyedik legerősebb pártként jutott a törvényhozásba, a Nagyrőcei járásban pedig legerősebb pártként szerepelt.
„Most is arra kell buzdítani mindenkit, hogy legalább egyszer egy szökőévben tegye félre vélt, vagy valós sérelmeit, keserűségét, kiábrándultságát és családostól menjen el szavazni” – mondta Szögedi Anna.
„Tornaljáról Tornaljára érkeztünk öt év alatt, mert 2015-ben itt rendeztük meg az első Gömör - Nógrádi Összetartozás Napját. Az volt a cél, hogy a Közép-Felvidéken lévő, az államhatalom által öt járásba tagolt magyarságot egy közös erővé, egy természetes egésszé alkossuk, ahogy ez mindig is volt”
– fejtette ki portálunknak Cziprusz Zoltán, a rendezvénysorozat elindítója.
„Először Gömöri Összetartozás néven tartottuk meg és három járást: a rimaszombatit, a nagyrőceit és a rozsnyóit foglalta magába, s miután ez már jól működött, csatlakozott hozzánk a losonci és a nagykürtösi járás is, így tavalytól már Gömör-Nógrádi Összetartás Napjáról beszélhetünk. Mi ugyanis így vagyunk egy kerek egész, egy erős tömb, a felvidéki magyarság szerves része. Sajnos leszakadó régióról van szó, az elmúlt 30 évünk nem egy sikertörténet volt. Elsőből lettünk az utolsók, de a célunk, hogy megváltoztassuk ezt a tendenciát. A választás nemcsak Gömör, hanem az egész felvidéki magyarság számára vízválasztó vonal lesz, s lényeges kérdés, hogy lesz-e magyar képviselet a szlovák parlamentben Trianon századik évfordulóján” – tette hozzá Cziprusz.
Menyhárt József, a Magyar Közösség Pártjának (MKP) elnöke elmondta, hogy a Kuciak-gyilkosság megrengette az aktuális hatalmat, amelyben politikusok fonódtak össze az alvilággal.
– tartja Menyhárt, aki szerint 2019 a lehetőségek éve volt, 2020 pedig a változás éve lesz, de a döntést nekünk kell meghozni.
„Amíg virágzó éléskamra volt Nógrád és Gömör, addig bátrabb volt a magyar és bátrabban kimondta, amit érez és akar, mert volt ereje. Ezért elsősorban gazdaságilag kell megerősíteni a régiókat, Komáromtól a keleti végekig. Az, hogy 1521 vállalkozó nyert a Baross Gazdaságfejlesztési Programban azt jelenti, hogy az anyaország nem engedte el a kezünket. Most pedig mintegy 2800 leadott pályázat van, ami azt is jelenti, hogy van itt erő és tettrekészség, mert kellett, hogy legyen ennyi pályázó. Ezek a számok mutatják, hogy a felvidéki magyar dolgozni akar, tenni akarja a dolgát, lehetőség kell neki”– hangsúlyozta az MKP elnöke, utalva a Magyar Közösségi Összefogás Komáromban bemutatott választási programjára is, amelyben 5-10 évre készítettek stratégiai terveket.
Végezetül a szlovák pártok színeiben induló magyar jelöltekről is szólt, mondván: sokan kínálnak olcsó politikát, szlovák pártoknál magyar platformot. Ők nem fognak velünk érezni, sem értünk vérezni. Nekünk az kell, hogy magyar emberek üljenek a parlamentben, mert a mi gondjainkat mi értjük a legjobban.
A péntek esti rendezvényen Csúsz Péter a Losonci járás nevében, Mag Fodor Enikő a Rimaszombati járás nevében, Deák János a Nagyrőcei járás nevében, míg Simon Csaba a Rozsnyói járás nevében szólt fel, majd ünnepi beszédet mondott Bárdos Gyula, a Magyar Közösségi Összefogás listavezetője.
„Tudjuk mi fog következni február 29-én, s azt is tudjuk, hogy mit szeretnénk elérni és mit nem szeretnénk. Nem akarunk olyan országban élni, ahol bilincsben viszik el azt az embert, akinek az igazságszolgáltatást kellene biztosítania, nem akarunk olyan országban élni, hogy 30 évvel a rendszerváltozás után Dél-Szlovákia még mindig kullog azon területek után, amelyek korábban sokkal rosszabb helyzetben voltak, mint mi. Ne mindig mi húzzuk a rövidebbet. Nem lehet sikert elérni ezzel a politizálással, amelynek tanúi voltunk az utóbbi években. Gyors az asszimiláció, és ha nem lesz hiteles magyar érdekképviselet, amely a mi érdekünkben fog szólni, akkor nem fogjuk tudni felzárkóztatni a mi vidékünket. Ez a régió nem fog tudni lépést tartani azzal az irammal, amit diktálnak” – sorolta a Csemadok országos elnöke, hangsúlyozva, hogy mi nem valaki ellen fogtunk össze, hanem magunk érdekében.
– zárta Bárdos, majd szavait követően egyenként bemutatták a 22-es számmal induló Magyar Közösségi Összefogás listájának gömöri és nógrádi képviselőjelöltjeit.
A kultúrműsorban fellépett a Viharvirág verséneklő együttes, a Szupernagyik, a Harkácsi Asszonykórus, valamint a 30 éves szülinapját ünneplő Kármán József Színház. Az est a Himnusz eléneklésével ért véget.